Google wszędzie w serwisie
 
 
 
   

Twoje konto

   
     
    Biuletyn informacyjny  
  
 
  Usługi [14990]
  Sprzęt komputerowy [7686]
  Motoryzacja [73386]
  Sprzęt audio-video [53]
  Telefony komórkowe [12837]
  Nieruchomości [172]
  Praca [86711]
  Turystyka [360]
  Inne [10286]
  Agroturystyka
  Pensjonaty
  Domy i domki
  Hotele i motele
  Ośrodki wczasowe
  Turystyka aktywna
  Szkolenia i konferencje
  Gastronomia
  Campingi
dodaj swoją firmę »
Dom i budownictwo Finanse Handel Komputery i Internet Komunikacja i transport Kultura i Sztuka Medycyna i zdrowie Motoryzacja Nauka i szkolnictwo Prawo i podatki Produkcja Reklama i media Rolnictwo i ogrodnictwo Rozrywka i gastronomia Sport i rekreacja Turystyka i noclegi Urzędy, instytucje i organizacje Usługi Telekomunikacja Zdrowie i uroda
dodaj swoją reklamę »
XV Międzynarodowe Spotkania z Monodramem - O Złotą Podkowę Pegaza
Praca kierownik Media Expert
Fryzjer dziecięcy
Czego trzeba na Sejneńskiej?
Hocus Pokus Praca
ortopeda dziecięcy
Przychodnia genetyczna i rezonans
plaże okolice
sprzęt agd
muzeum wystawy
Pizza Suwałki gdzie?
Internetowa baza nieruchomości

Atrakcyjna działka z budynkiem usługowym w okolicy Sejn.


pokaż więcej »
Dane NBP
(kurs średni)
z dnia: 19-10-18

1 USD: 3,7601
1 EUR: 4,3049
1 CHF: 3,7746
1 LTL :
1 GBP: 4,9014
Kupno mieszkania? Jak znaleźć dobry kredyt?
Opinie o pracodawcach - jak sprawdzić, czy firma jest godna zaufania?
Czy warto kupić ubezpieczenie turystyczne na wakacje?
Polisa na życie w banku - co można zyskać?
Ile naprawdę muszą wiedzieć rodzice?
Dworzec PKS pójdzie pod młotek?
Czarne chmury pojawiły się nad suwalskim dworcem PKS. Do mieszkańców dochodzą pogłoski jakoby nowe władze rozważały sprzedaż obiektu. Jakiś czas temu włodarz spotkał się w tej sprawie z prezesem PKS. Wiadomo, że na sprzedaż wystawiono już dworce w Augustowie i Siemiatyczach.

Wszystko wskazuje na to, że sprawdzają się przewidywania suwalskich związkowców. Przed połączeniem pięciu podlaskich spółek mówili, że chodzi o majątek, który zaraz po przejęciu zacznie być wyprzedawany i o ratowanie białostockiego PKS. Niedługo po powołaniu PKS NOVA rozpoczęto budowę dworca w Białymstoku, choć od początku nie kryto, że sytuacja białostockiego przewoźnika jest bardzo zła. Chwilę później odwołano dyrektorów. Teraz na stronie internetowej widnieją przetargi na sprzedaż dworca w Augustowie i Siemiatyczach.

Również do Suwałk zaczęły docierać informacje o tym, że władze spółki rozważają sprzedaż tutejszego dworca. Jak poinformował Kamil Sznel z suwalskiego ratusza, Czesław Renkiewicz spotkał się w tej sprawie się z władzami spółki PKS Nova. - Spotkanie było pokłosiem pisma, które w kwietniu tego roku miasto otrzymało od spółki PKS Nova. W dokumencie firma poinformowała miasto o tym, że rozważa możliwość sprzedaży nieruchomości należącej do Spółki - poinformował. Mowa o mniejszym budynku przy dworcu i działce na której znajdują się stanowiska pasażerskie.

- Na ostatnim spotkaniu prezes PKS Nova również sygnalizował zamiar sprzedaży części działki na tym terenie - mianowicie od dworca w stronę ulicy Przytorowej. Fakt ten argumentował tym, że jest ona zbyt duża na obecny ruch autobusów w tym miejscu - poinformował Sznel. Jak dodał, Czesław Renkiewicz poprosił o wstrzymanie się ze sprzedażą. Wszystko przez konieczność opracowania kompleksowych rozwiązań związanych z węzłem komunikacyjnym w mieście. Do tego potrzebna jest z kolei współpraca PKP.

Wśród koncepcji zaproponowanych właśnie przez PKP jest taka, która mówi, by dworzec zlokalizować przy ulicy Przytorowej. Tu w grę mogłoby wchodzić wykorzystanie dworca PKS do obsługi pasażerów zarówno autobusów, jak i pociągów. - Miasto jest przeciwne tej koncepcji. Koliduje to z projektowanym układem drogowym na tym terenie - wyjaśnia Sznel. - Istnieje za to inna koncepcja, przygotowana przez naszą pracownię i dotyczy ona utworzenia jednego węzła komunikacyjnego z dworcem PKP i PKS w zabytkowym budynku dworca PKP przy ul. Kolejowej - dodał.

Okazuje się jednak, że ustalenie tego, nie jest takie proste, bowiem zarząd PKP od dłuższego czasu nie ustosunkował się do sprawy. W lutym co prawda był przedstawiciel PKP SA. - Oglądał dworzec, węzeł towarowy, wyraził swoje zdziwienie, że wszystko to zlokalizowane jest w centrum miasta. Kilka dni później dowiedzieliśmy się, że został odwołany ze swojego stanowiska i rozmowy znów stanęły w martwym punkcie - wyjaśnił Sznel.

Kilka dni temu Czesław Renkiewicz po raz kolejny skierował pismo w tej sprawie. A to dlatego, że dopóki PKP się nie ustosunkuje, miasto nie może opracować planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu między ulicami: Przytorowa, Utrata i Kolejowa.

komentarze [51] | powrót »


PARTNERZY© 2007-2018 Internet i Programowanie - Podlaski Serwis Informacyjny - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis mojepodlasie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników.
e-mail: redakcja@mojepodlasie.pl


statystyka