Google wszędzie w serwisie
 
 
 
   

Twoje konto

   
     
    Biuletyn informacyjny  
  
 
  Usługi [15063]
  Sprzęt komputerowy [7692]
  Motoryzacja [73608]
  Sprzęt audio-video [53]
  Telefony komórkowe [12843]
  Nieruchomości [172]
  Praca [87219]
  Turystyka [361]
  Inne [10327]
  Agroturystyka
  Pensjonaty
  Domy i domki
  Hotele i motele
  Ośrodki wczasowe
  Turystyka aktywna
  Szkolenia i konferencje
  Gastronomia
  Campingi
dodaj swoją firmę »
Dom i budownictwo Finanse Handel Komputery i Internet Komunikacja i transport Kultura i Sztuka Medycyna i zdrowie Motoryzacja Nauka i szkolnictwo Prawo i podatki Produkcja Reklama i media Rolnictwo i ogrodnictwo Rozrywka i gastronomia Sport i rekreacja Turystyka i noclegi Urzędy, instytucje i organizacje Usługi Telekomunikacja Zdrowie i uroda
dodaj swoją reklamę »
XV Międzynarodowe Spotkania z Monodramem - O Złotą Podkowę Pegaza
Praca kierownik Media Expert
Fryzjer dziecięcy
Czego trzeba na Sejneńskiej?
Hocus Pokus Praca
ortopeda dziecięcy
Przychodnia genetyczna i rezonans
plaże okolice
sprzęt agd
muzeum wystawy
Pizza Suwałki gdzie?
Internetowa baza nieruchomości

Ostatnie mieszkanie w ofercie


pokaż więcej »
Dane NBP
(kurs średni)
z dnia: 16-11-18

1 USD: 3,7876
1 EUR: 4,2950
1 CHF: 3,7608
1 LTL :
1 GBP: 4,8468
Kupno mieszkania? Jak znaleźć dobry kredyt?
Opinie o pracodawcach - jak sprawdzić, czy firma jest godna zaufania?
Czy warto kupić ubezpieczenie turystyczne na wakacje?
Polisa na życie w banku - co można zyskać?
Ile naprawdę muszą wiedzieć rodzice?
Forum Biznesowe Pogranicza o branży rolno-spożywczej
Wielkimi krokami zbliża się druga edycja wydarzenia Forum Biznesowe Pogranicza, które odbędzie się 9-10 listopada 2017 roku w Parku Naukowo-Technologicznym w Suwałkach. Eksperci, przedsiębiorcy i przedstawiciele rządu oraz samorządowcy będą rozmawiać o tematyce rolno-spożywczej.

Pierwsza edycja Forum (2016 r.) dotyczyła branży drzewno-meblarskiej. Podczas dwóch dni debatowano nad różnymi aspektami jej rozwoju: od możliwości pozyskiwania surowca, przez problemy ze znalezieniem wykwalifikowanych pracowników, po perspektywy rozszerzenia rynków zbytu i współpracę z najbliższymi sąsiadami: Rosją, Białorusią oraz Litwą.

W podsumowaniu ubiegłorocznego wydarzenia Czesław Renkiewicz Prezydent Suwałk powiedział - W Suwałkach możemy również rozmawiać o przemyśle spożywczym oraz maszynowym. Mamy kolejne pomysły, chcemy wspierać te branże. Mam nadzieję, że tak jak w przypadku kończącej się dziś pierwszej edycji Forum, uda nam się z sukcesem zorganizować kolejne spotkania.

„Food, Industy, Life” to hasło tegorocznej edycji, której celem jest zgromadzenie ekspertów, przedsiębiorców, przedstawicieli rządów i samorządowców, aby wspólnie pochylić się nad problematyką - wiodącej w regionie północno-wschodniej Polski oraz w regionie całego pogranicza - branży rolno-spożywczej. Forum to również okazja do rozpoczęcia dyskusji na temat barier związanych ze współpracą w regionie pogranicza oraz do nawiązania współpracy biznesowej w ramach transgranicznego partnerstwa.

Program tegorocznego Forum został podzielony na kilka bloków tematycznych. Blok FOOD dotyczyć będzie rozwoju rolnictwa w województwie podlaskim i całym obszarze pogranicza, bezpieczeństwa żywienia, a także będzie prezentował perspektywy i wyzwania stojące przed branżą rolno-spożywczą.

Blok INDUSTRY dotyczyć będzie wpływu obszaru badawczo-rozwojowego na konkurencyjność przemysłu sektora rolno-spożywczego, a także poruszy aspekty współpracy przemysłowej i wymiany handlowej w kontekście współpracy transgranicznej.

Blok LIFE będzie prowadzony w formie panelu dyskusyjnego, w którym udział wezmą przedstawiciele władz krajowych, samorządowych oraz przedsiębiorców i nauki. Podczas tej części Forum prelegenci i uczestnicy postarają się odpowiedzieć na pytanie: Czy życie na pograniczu to atut czy ograniczenie?

Drugi dzień Forum poświęcony będzie prezentacjom artykułów naukowych, które zostaną wydane po konferencji w formie recenzowanej publikacji a także warsztatom z zakresu środków pomocowych na rozwój rolnictwa. Forum to również doskonała okazja do nawiązania nowych kontaktów biznesowych, poprzez spotkania B2B oraz uczestnictwo w targach wystawców – podkreśla Dariusz Bogdan, Prezes Zarządu Parku Naukowo-Technologicznego w Suwałkach.

II Forum Biznesowe Pogranicza odbędzie się w dniach 9-10 listopada 2017 roku w Parku Naukowo-Technologicznym Polska-Wschód w Suwałkach. Organizatorem spotkania jest Miasto Suwałki, współorganizatorzy to Park Naukowo-Technologiczny Polska-Wschód w Suwałkach, Wydział Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu w Białymstoku oraz Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marszałka Województwa Podlaskiego, Wojewodę Podlaskiego oraz Polską Agencję Inwestycji i Handlu. Patronatu Naukowego udzielił Uniwersytet w Białymstoku.

Udział w Forum jest bezpłatny – rejestracja obywa się poprzez stronę www.forumpogranicza.pl

komentarze [1] | powrót »


PARTNERZY© 2007-2018 Internet i Programowanie - Podlaski Serwis Informacyjny - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis mojepodlasie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników.
e-mail: redakcja@mojepodlasie.pl


statystyka