Google wszędzie w serwisie
 
 
 
   

Twoje konto

   
     
    Biuletyn informacyjny  
  
 
  Usługi [15063]
  Sprzęt komputerowy [7692]
  Motoryzacja [73608]
  Sprzęt audio-video [53]
  Telefony komórkowe [12843]
  Nieruchomości [172]
  Praca [87219]
  Turystyka [361]
  Inne [10327]
  Agroturystyka
  Pensjonaty
  Domy i domki
  Hotele i motele
  Ośrodki wczasowe
  Turystyka aktywna
  Szkolenia i konferencje
  Gastronomia
  Campingi
dodaj swoją firmę »
Dom i budownictwo Finanse Handel Komputery i Internet Komunikacja i transport Kultura i Sztuka Medycyna i zdrowie Motoryzacja Nauka i szkolnictwo Prawo i podatki Produkcja Reklama i media Rolnictwo i ogrodnictwo Rozrywka i gastronomia Sport i rekreacja Turystyka i noclegi Urzędy, instytucje i organizacje Usługi Telekomunikacja Zdrowie i uroda
dodaj swoją reklamę »
XV Międzynarodowe Spotkania z Monodramem - O Złotą Podkowę Pegaza
Praca kierownik Media Expert
Fryzjer dziecięcy
Czego trzeba na Sejneńskiej?
Hocus Pokus Praca
ortopeda dziecięcy
Przychodnia genetyczna i rezonans
plaże okolice
sprzęt agd
muzeum wystawy
Pizza Suwałki gdzie?
Internetowa baza nieruchomości

Działka budowlana w Sobolewie k. Suwałk


pokaż więcej »
Dane NBP
(kurs średni)
z dnia: 16-11-18

1 USD: 3,7876
1 EUR: 4,2950
1 CHF: 3,7608
1 LTL :
1 GBP: 4,8468
Kupno mieszkania? Jak znaleźć dobry kredyt?
Opinie o pracodawcach - jak sprawdzić, czy firma jest godna zaufania?
Czy warto kupić ubezpieczenie turystyczne na wakacje?
Polisa na życie w banku - co można zyskać?
Ile naprawdę muszą wiedzieć rodzice?
Sprzedają nam gorsze produkty?
Europejscy politycy coraz częściej poruszają kwestię zróżnicowania jakości produktów, jakie pojawiają się na rynkach krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Wiele towarów gorszej jakości trafia też na półki suwalskich sklepów. Dostrzegają to mieszkańcy naszego miasta, którzy nierzadko kupują sprowadzane towary.

Polski konsument jest przekonany o tym, że zachodnie towary są znacznie lepsze od tych wytworzonych na rodzimym rynku. W naszym mieście znajduje się kilka miejsc, gdzie można zaopatrzyć się w produkty z Zachodu. Są to głównie sklepy oferujące chemię gospodarczą. Suwalczanie potwierdzają, że chętnie odwiedzają miejsca, w których mogą kupić towar z Niemiec. Podkreślają przy tym, że jego jakość jest zdecydowanie lepsza.

Największą popularnością wśród kupujących cieszy się chemia gospodarcza. - Niemieckie towary są lepsze, ale ludzie nie mają jeszcze tej świadomości i przy ich zakupie sugerują się ceną, która jest wyższa od tej oferowanej w sklepach - mówi sprzedawczyni jednego ze sklepów oferujących produkty z Zachodu. - W naszym mieście tego typu produkty nie są jeszcze tak bardzo rozpowszechnione – dodaje.

Pomimo tego spora liczba mieszkańców potwierdza, że dokonuje zakupu tego typu towarów. - Produkty z Niemiec kupuję od lat. Są droższe, ale dostrzegam różnicę w ich działaniu - mówi nam jedna z suwalczanek, zaopatrująca się w sklepie. - Kupowane produkty mają zupełnie inny w zapach, konsystencję - opowiada kolejna.

Kupujący zwracają uwagę jednocześnie na fakt, że zagraniczne produkty są zdecydowanie silniej skoncentrowane od tych pochodzących z naszych sklepów. Co za tym idzie, nie przywiązujemy również wagi do jego stosowania i używamy go za dużo w stosunku do zaleceń producenta. Podkreślają również, że produkty te są droższe w stosunku do tych sprzedawanych w supermarketach, a co za tym idzie ogranicza to liczbę potencjalnych konsumentów.

Temat zróżnicowania jakości poszczególnych produktów w zależności od kraju podjęty został podczas Szczytu Konsumenckiego, w którym uczestniczyła również polska premier. Prezes Rady Ministrów podkreśliła, że obywatele ze wszystkich państw Unii Europejskiej mają jednakowe prawo dostępu do produktów oferowanych na wspólnym rynku, a różnicowanie jakości określonych produktów, zależnie od kraju ich sprzedaży, jest niedopuszczalne - czytamy na stronie Prezesa Rady Ministrów.

komentarze [3] | powrót »


PARTNERZY© 2007-2018 Internet i Programowanie - Podlaski Serwis Informacyjny - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis mojepodlasie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników.
e-mail: redakcja@mojepodlasie.pl


statystyka