Google wszędzie w serwisie
 
 
 
   

Twoje konto

   
     
    Biuletyn informacyjny  
  
 
  Usługi [14298]
  Sprzęt komputerowy [7599]
  Motoryzacja [71295]
  Sprzęt audio-video [52]
  Telefony komórkowe [12726]
  Nieruchomości [172]
  Praca [76557]
  Turystyka [353]
  Inne [9968]
  Agroturystyka
  Pensjonaty
  Domy i domki
  Hotele i motele
  Ośrodki wczasowe
  Turystyka aktywna
  Szkolenia i konferencje
  Gastronomia
  Campingi
dodaj swoją firmę »
Dom i budownictwo Finanse Handel Komputery i Internet Komunikacja i transport Kultura i Sztuka Medycyna i zdrowie Motoryzacja Nauka i szkolnictwo Prawo i podatki Produkcja Reklama i media Rolnictwo i ogrodnictwo Rozrywka i gastronomia Sport i rekreacja Turystyka i noclegi Urzędy, instytucje i organizacje Usługi Telekomunikacja Zdrowie i uroda
dodaj swoją reklamę »
Spotkanie z podróżnikiem Maciejem Kamińskim
„Lataj z Krystyną” - spektakl Teatru Kwadrat
„Zuzia i przyjaciele” - spektakl muzyczno-taneczny
Szlak Śląskiego Bluesa – koncertowa Rozgrzewka SBF 2018
Praca kierownik Media Expert
Fryzjer dziecięcy
Czego trzeba na Sejneńskiej?
Hocus Pokus Praca
ortopeda dziecięcy
Przychodnia genetyczna i rezonans
plaże okolice
sprzęt agd
muzeum wystawy
Pizza Suwałki gdzie?
Internetowa baza nieruchomości

Działka budowlana na Os. Powstańców Wielkopolskich


pokaż więcej »
Dane NBP
(kurs średni)
z dnia: 20-02-18

1 USD: 3,3597
1 EUR: 4,1472
1 CHF: 3,5967
1 LTL :
1 GBP: 4,7042
Jak wybrać meble, z których dziecko nie wyrośnie?
Budowa domu w 2018 roku będzie dużo droższa
OC dla początkujących kierowców - da się tanio?
Marzysz o domu nad morzem? Spełnienie tego jest bliżej, jak myślisz!
Bierzesz pożyczkę? Sprawdź, na co zwrócić uwagę
Sprzedają nam gorsze produkty?
Europejscy politycy coraz częściej poruszają kwestię zróżnicowania jakości produktów, jakie pojawiają się na rynkach krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Wiele towarów gorszej jakości trafia też na półki suwalskich sklepów. Dostrzegają to mieszkańcy naszego miasta, którzy nierzadko kupują sprowadzane towary.

Polski konsument jest przekonany o tym, że zachodnie towary są znacznie lepsze od tych wytworzonych na rodzimym rynku. W naszym mieście znajduje się kilka miejsc, gdzie można zaopatrzyć się w produkty z Zachodu. Są to głównie sklepy oferujące chemię gospodarczą. Suwalczanie potwierdzają, że chętnie odwiedzają miejsca, w których mogą kupić towar z Niemiec. Podkreślają przy tym, że jego jakość jest zdecydowanie lepsza.

Największą popularnością wśród kupujących cieszy się chemia gospodarcza. - Niemieckie towary są lepsze, ale ludzie nie mają jeszcze tej świadomości i przy ich zakupie sugerują się ceną, która jest wyższa od tej oferowanej w sklepach - mówi sprzedawczyni jednego ze sklepów oferujących produkty z Zachodu. - W naszym mieście tego typu produkty nie są jeszcze tak bardzo rozpowszechnione – dodaje.

Pomimo tego spora liczba mieszkańców potwierdza, że dokonuje zakupu tego typu towarów. - Produkty z Niemiec kupuję od lat. Są droższe, ale dostrzegam różnicę w ich działaniu - mówi nam jedna z suwalczanek, zaopatrująca się w sklepie. - Kupowane produkty mają zupełnie inny w zapach, konsystencję - opowiada kolejna.

Kupujący zwracają uwagę jednocześnie na fakt, że zagraniczne produkty są zdecydowanie silniej skoncentrowane od tych pochodzących z naszych sklepów. Co za tym idzie, nie przywiązujemy również wagi do jego stosowania i używamy go za dużo w stosunku do zaleceń producenta. Podkreślają również, że produkty te są droższe w stosunku do tych sprzedawanych w supermarketach, a co za tym idzie ogranicza to liczbę potencjalnych konsumentów.

Temat zróżnicowania jakości poszczególnych produktów w zależności od kraju podjęty został podczas Szczytu Konsumenckiego, w którym uczestniczyła również polska premier. Prezes Rady Ministrów podkreśliła, że obywatele ze wszystkich państw Unii Europejskiej mają jednakowe prawo dostępu do produktów oferowanych na wspólnym rynku, a różnicowanie jakości określonych produktów, zależnie od kraju ich sprzedaży, jest niedopuszczalne - czytamy na stronie Prezesa Rady Ministrów.

komentarze [3] | powrót »


PARTNERZY© 2007-2018 Internet i Programowanie - Podlaski Serwis Informacyjny - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis mojepodlasie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników.
e-mail: redakcja@mojepodlasie.pl


statystyka