Google wszędzie w serwisie
 
 
 
   

Twoje konto

   
     
    Biuletyn informacyjny  
  
 
  Usługi [15180]
  Sprzęt komputerowy [7720]
  Motoryzacja [73992]
  Sprzęt audio-video [54]
  Telefony komórkowe [12865]
  Nieruchomości [172]
  Praca [88688]
  Turystyka [361]
  Inne [10409]
  Agroturystyka
  Pensjonaty
  Domy i domki
  Hotele i motele
  Ośrodki wczasowe
  Turystyka aktywna
  Szkolenia i konferencje
  Gastronomia
  Campingi
dodaj swoją firmę »
Dom i budownictwo Finanse Handel Komputery i Internet Komunikacja i transport Kultura i Sztuka Medycyna i zdrowie Motoryzacja Nauka i szkolnictwo Prawo i podatki Produkcja Reklama i media Rolnictwo i ogrodnictwo Rozrywka i gastronomia Sport i rekreacja Turystyka i noclegi Urzędy, instytucje i organizacje Usługi Telekomunikacja Zdrowie i uroda
dodaj swoją reklamę »
Praca kierownik Media Expert
Fryzjer dziecięcy
Czego trzeba na Sejneńskiej?
Hocus Pokus Praca
ortopeda dziecięcy
Przychodnia genetyczna i rezonans
plaże okolice
sprzęt agd
muzeum wystawy
Pizza Suwałki gdzie?
Internetowa baza nieruchomości

Działka z rozpoczętą budową - Smolniki


pokaż więcej »
Dane NBP
(kurs średni)
z dnia: 18-01-19

1 USD: 3,7694
1 EUR: 4,2964
1 CHF: 3,7917
1 LTL :
1 GBP: 4,8773
Pralko-suszarka Samsung - 5 powodów, dla których warto ją mieć!
Gdzie szukać najlepszej oferty OC dla młodych?
Kupno mieszkania? Jak znaleźć dobry kredyt?
Opinie o pracodawcach - jak sprawdzić, czy firma jest godna zaufania?
Czy warto kupić ubezpieczenie turystyczne na wakacje?
Dlaczego trudno znaleźć pracownika?
Stopa bezrobocia w naszym mieście stale maleje. Lokalni pracodawcy mają bardzo duży problem ze znalezieniem pracowników. Pilnie poszukiwani są między innymi murarze, ślusarze, tynkarze oraz wielu innych fachowców. Jak więc zdobyć potencjalnego pracownika?

Według danych zamieszczonych na stronie Powiatowego Urzędu Pracy w Suwałkach, w poprzednim miesiącu bez pracy pozostawały 2408 osoby. Co ciekawe, największy procent osób bez zajęcia stanowią ludzie młodzi w wieku od 25 do 30 lat. Pracodawcy poszukują nie tylko wysoce wykwalifikowanych specjalistów, ale również takich jak: sprzedawcy, przedstawiciele handlowi, sprzątaczki. Pracę od ręki dostaną również: elektrycy, graficy komputerowi, jak również elektromechanik.

Przyczyn w niedoborze pracowników jest wiele. Podstawowy z nich stanowi kwestia wynagrodzenia. Wiele osób zwłaszcza młodych nie godzi się na podjęcie pracy gdzie podczas okresu próbnego wypłacana jest najniższa stawka. W perspektywie swojego rozwoju, w zamian za godzenie się na tak zwane umowy śmieciowe, mają wyjazd do pracy za granicę. Warto wspomnieć, że część osób trwale pozostających bez pracy, korzysta jedynie z zasiłków oferowanych przez instytucje.

Pracodawcy pozbawieni możliwości pozyskania pracowników z miasta i regionu posiłkują się tymi przybyłymi z Ukrainy czy Białorusi. Podejmują oni pracę nie tylko w zakładach produkcyjnych działających w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, ale również w lokalnych marketach. Jednak i oni coraz częściej nie traktują naszego miasta jako docelowego, a jedynie tranzytowe w dalszej podróży na „Zachód”. Mają bowiem świadomość, że za Odrą kwota ich wynagrodzenia będzie znacznie wyższa.

Oficjalnie mówi się o około tysiącu pracowników z Ukrainy, czy Białorusi, którzy pracują obecnie w Suwałkach. Do końca nie da się jednak zweryfikować tej liczby. Rejestrowani są oni zazwyczaj przez Agencje Pracy Tymczasowej, które zgłaszają zatrudnienie w miejscu właściwym dla swojej siedziby.

komentarze [9] | powrót »


PARTNERZY© 2007-2019 Internet i Programowanie - Podlaski Serwis Informacyjny - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis mojepodlasie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników.
e-mail: redakcja@mojepodlasie.pl


statystyka