Google wszędzie w serwisie
 
 
 
   

Twoje konto

   
     
    Biuletyn informacyjny  
  
 
  Usługi [15180]
  Sprzęt komputerowy [7720]
  Motoryzacja [73992]
  Sprzęt audio-video [54]
  Telefony komórkowe [12865]
  Nieruchomości [172]
  Praca [88688]
  Turystyka [361]
  Inne [10409]
  Agroturystyka
  Pensjonaty
  Domy i domki
  Hotele i motele
  Ośrodki wczasowe
  Turystyka aktywna
  Szkolenia i konferencje
  Gastronomia
  Campingi
dodaj swoją firmę »
Dom i budownictwo Finanse Handel Komputery i Internet Komunikacja i transport Kultura i Sztuka Medycyna i zdrowie Motoryzacja Nauka i szkolnictwo Prawo i podatki Produkcja Reklama i media Rolnictwo i ogrodnictwo Rozrywka i gastronomia Sport i rekreacja Turystyka i noclegi Urzędy, instytucje i organizacje Usługi Telekomunikacja Zdrowie i uroda
dodaj swoją reklamę »
Praca kierownik Media Expert
Fryzjer dziecięcy
Czego trzeba na Sejneńskiej?
Hocus Pokus Praca
ortopeda dziecięcy
Przychodnia genetyczna i rezonans
plaże okolice
sprzęt agd
muzeum wystawy
Pizza Suwałki gdzie?
Internetowa baza nieruchomości

Nowy wolnostojący, drewniany dom w okolicy Szelmentu


pokaż więcej »
Dane NBP
(kurs średni)
z dnia: 18-01-19

1 USD: 3,7694
1 EUR: 4,2964
1 CHF: 3,7917
1 LTL :
1 GBP: 4,8773
Pralko-suszarka Samsung - 5 powodów, dla których warto ją mieć!
Gdzie szukać najlepszej oferty OC dla młodych?
Kupno mieszkania? Jak znaleźć dobry kredyt?
Opinie o pracodawcach - jak sprawdzić, czy firma jest godna zaufania?
Czy warto kupić ubezpieczenie turystyczne na wakacje?
Będzie trzeci proces działaczy KOD
Dwie osoby prawomocnie uniewinnione, wobec trzech sprawa wraca do ponownego rozpoznania - tak orzekł dziś sąd odnośnie obwinionych o zakłócenie otwarcia wystawy o gen. Andersie. Po ogłoszeniu wyroku doszło do utarczek słownych między sympatykami i przeciwnikami KODu.

- Zachowanie każdego z obwinionych powinno być oceniane oddzielnie, bo każdy może odpowiadać tylko za swoje zachowanie. Sąd uznał, że zachowanie dwóch z obwinionych nie odbiegało w znaczący sposób od zachowań innych osób uczestniczących w wystawie - powiedział w uzasadnieniu wyroku sędzia Ryszard Filipow. Sędzia uznał, że w stosunku do pozostałych trzech osób, sąd pierwszej instancji nieprawidłowo ocenił ich udział podczas otwarcia wystawy.

Sprawa dotyczy zdarzenia, które miało miejsce w marcu 2016 roku, podczas trwającej kampanii wyborczej do Senatu, w której o mandat ubiegała się córka generała, Anna Maria Anders. Kandydatka PiS uczestniczyła wtedy w otwarciu wystawy „Armia Skazańców” w Archiwum Państwowym w Suwałkach, poświęconej jej ojcu. Otwarcie ekspozycji zostało zakłócone przez grupę osób, które protestowały przeciwko prowadzeniu kampanii wyborczej w takim miejscu. Pięciu osobom policja postawiła zarzuty z kodeksu wykroczeń, dotyczące naruszenia porządku w miejscu publicznym. Dwa razy sąd uniewinniał ich, ale od wyroków odwoływała się policja.

Dziś sąd odwoławczy utrzymał wyroki uniewinniające wobec dwóch osób, ale wobec trzech innych nakazał zwrócić sprawę do ponownego rozpatrzenia – po raz trzeci. - Ile raz będą sądzeni? - krzyczeli sympatycy KOD po ogłoszeniu wyroku.

Według sędziego Filipowa, sąd pierwszej instancji nie dokonał prawidłowej oceny całokształtu zgromadzonego materiału dowodowego, a dokonana ocena okazała się zbyt dowolna w stosunku do trzech obwinionych. - Sąd dokonuje wielu przypuszczeń, co w uzasadnieniu nie powinno mieć miejsca. Sąd musi jednoznacznie uzasadniać swoje stanowisko, a używanie takich sformułowań powoduje, że sąd rozpoznający sprawę sam poddaje w wątpliwość ustalenia faktyczne, których dokonał - mówił w uzasadnieniu sędzia Filipow.

Sąd apelacyjny zalecił, by przy ponownym rozpoznaniu sprawy sąd dokonał szczegółowej i rzetelnej analizy materiału dowodowego pod kątem zarzucanych pozostałym obwinionym czynów.

Podczas ogłaszania wyroków na sali znajdowali się sympatycy KOD oraz przeciwnicy tego komitetu. Po ogłoszeniu wyroku na sali doszło do utarczek słownych między nimi. Przedstawiciele KOD pojechali później demonstrować pod biuro posła Jarosława Zielińskiego, wiceministra spraw wewnętrznych i administracji.

Uniewinniony został Piotr Łopaciuk oraz Bartosz D. Sąd ponownie pochyli się z kolei nad zachowaniem Marcina Skubiszewskiego, Rafała Linczuka i Stefanii R.

komentarze [4] | powrót »


PARTNERZY© 2007-2019 Internet i Programowanie - Podlaski Serwis Informacyjny - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis mojepodlasie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników.
e-mail: redakcja@mojepodlasie.pl


statystyka