Google wszędzie w serwisie
 
 
 
   

Twoje konto

   
     
    Biuletyn informacyjny  
  
 
  Usługi [14006]
  Sprzęt komputerowy [7563]
  Motoryzacja [70656]
  Sprzęt audio-video [51]
  Telefony komórkowe [12681]
  Nieruchomości [172]
  Praca [74332]
  Turystyka [351]
  Inne [9883]
  Agroturystyka
  Pensjonaty
  Domy i domki
  Hotele i motele
  Ośrodki wczasowe
  Turystyka aktywna
  Szkolenia i konferencje
  Gastronomia
  Campingi
dodaj swoją firmę »
Dom i budownictwo Finanse Handel Komputery i Internet Komunikacja i transport Kultura i Sztuka Medycyna i zdrowie Motoryzacja Nauka i szkolnictwo Prawo i podatki Produkcja Reklama i media Rolnictwo i ogrodnictwo Rozrywka i gastronomia Sport i rekreacja Turystyka i noclegi Urzędy, instytucje i organizacje Usługi Telekomunikacja Zdrowie i uroda
dodaj swoją reklamę »
Legendy Rocka – Muzyka Serc. Sylwester 2017 symfonicznie
Ferie Zimowe 2018 z Centrum Innowacyjnej Edukacji
Międzynarodowy Festiwal Iluzji „Champions of Illusion”
Praca kierownik Media Expert
Fryzjer dziecięcy
Czego trzeba na Sejneńskiej?
Hocus Pokus Praca
ortopeda dziecięcy
Przychodnia genetyczna i rezonans
plaże okolice
sprzęt agd
muzeum wystawy
Pizza Suwałki gdzie?
Internetowa baza nieruchomości

Działka z rozpoczętą budową - Smolniki


pokaż więcej »
Dane NBP
(kurs średni)
z dnia: 13-12-17

1 USD: 3,5880
1 EUR: 4,2155
1 CHF: 3,6186
1 LTL :
1 GBP: 4,7895
Bierzesz pożyczkę? Sprawdź, na co zwrócić uwagę
Czy wiesz, co kupujesz? Wybieraj świadomie produkty mleczne!
Czy oszczędzanie przed świętami jest możliwe?
Świat ubezpieczeń
11 rzeczy, które warto mieć w samochodzie
PiS spycha Suwalszczyznę na margines?
- Z punku widzenia gospodarczego dużo ważniejsze są dla nas inne połączenia kolejowe w kraju, niż Podlaskiego z Warszawą - tak o budowie trasy Rail Baltica, łączącej m.in. Suwałki ze stolicą kraju, mówił wiceminister Kwieciński. Zdaniem polityków PO, słowa te świadczą o tym, że dla rządu nasz region nie ma żadnego znaczenia.

Słowa sekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju na temat Rail Baltiki wywołały w województwie podlaskim prawdziwą burzę. Jak bowiem stwierdził wiceminister, pod względem gospodarczym szybka trasa kolejowa łącząca między innymi Suwałki i Białystok z Warszawą, a dalej także z Europą Zachodnią, nie stanowi priorytetu. - Ale robimy to, bo ten projekt jest na szczycie projektów unijnych - powiedział przed miesiącem Jerzy Kwieciński.

- To skandaliczna wypowiedź, która świadczy o tym, że dla PiS Podlasie nie ma znaczenia, a Rail Baltica jest realizowana wyłącznie dlatego, że chce tego Unia Europejska. I mówi to przedstawiciel rządu, który zapewniał, że Podlaskie ma fundamentalny charakter. To pokazuje na jakie wsparcie rządu na Podlasiu możemy liczyć - powiedział poseł Robert Tyszkiewicz, który złożył w tej sprawie interpelację do premier Beaty Szydło. - Zapytuję, czy zgadza się z opinią swojego ministra na temat znaczenia województwa podlaskiego - dodał.

Jak zauważyła z kolei wicemarszałek Anna Naszkiewicz, o trasę tę przez wiele lat walczyły samorządy z naszego regionu. Rail Baltica, czyli transeuropejski korytarz docelowo przebiegający przez takie miasta jak Berlin, Warszawa, Białystok, Ełk, Suwałki czy Helsinki, jest bowiem szansą na dynamiczny rozwój województwa. - Trasa ważna nie tylko gospodarczo ale i społecznie - podkreślała Naszkiewicz.

Niestety wiele wskazuje na to, że Rail Baltica szybko do Suwałk na dojdzie. O ile do 2023 roku ma się zakończyć budowa trasy do Ełku o tyle pieniędzy na fragmentu od Ełku do granicy państwa w Trakiszkach nie ma. - Na pewno nie będzie finansowany z unijnych środków Polski Wschodniej, bo te zostały już rozdysponowane, nie ma też zapewnienia o finansowaniu z krajowych środków – wyliczała Anna Naszkiewicz. - Sytuacja więc wygląda w ten sposób, że po zakończeniu Perspektywy Finansowej 2020 co najwyżej będziemy mogli pojechać do Kowna, od strony krajów nadbałtyckich, a z naszej strony do Ełku - dodała.

W tym kontekście warto przypomnieć, że w 2015 roku, jeszcze przed wyborami parlamentarnymi, poseł Jarosław Zieliński mówił, że Rail Baltica, jest jednym z jego priorytetów. - Jeżeli wygramy wybory, to ta inwestycja znajdzie się na jednym z najważniejszych miejsc na liście podstawowej - zapewniał.


komentarze [29] | powrót »


PARTNERZY© 2007-2017 Internet i Programowanie - Podlaski Serwis Informacyjny - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis mojepodlasie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników.
e-mail: redakcja@mojepodlasie.pl


statystyka