Google wszędzie w serwisie
 
 
 
   

Twoje konto

   
     
    Biuletyn informacyjny  
  
 
  Usługi [14990]
  Sprzęt komputerowy [7686]
  Motoryzacja [73386]
  Sprzęt audio-video [53]
  Telefony komórkowe [12837]
  Nieruchomości [172]
  Praca [86711]
  Turystyka [360]
  Inne [10286]
  Agroturystyka
  Pensjonaty
  Domy i domki
  Hotele i motele
  Ośrodki wczasowe
  Turystyka aktywna
  Szkolenia i konferencje
  Gastronomia
  Campingi
dodaj swoją firmę »
Dom i budownictwo Finanse Handel Komputery i Internet Komunikacja i transport Kultura i Sztuka Medycyna i zdrowie Motoryzacja Nauka i szkolnictwo Prawo i podatki Produkcja Reklama i media Rolnictwo i ogrodnictwo Rozrywka i gastronomia Sport i rekreacja Turystyka i noclegi Urzędy, instytucje i organizacje Usługi Telekomunikacja Zdrowie i uroda
dodaj swoją reklamę »
XV Międzynarodowe Spotkania z Monodramem - O Złotą Podkowę Pegaza
Praca kierownik Media Expert
Fryzjer dziecięcy
Czego trzeba na Sejneńskiej?
Hocus Pokus Praca
ortopeda dziecięcy
Przychodnia genetyczna i rezonans
plaże okolice
sprzęt agd
muzeum wystawy
Pizza Suwałki gdzie?
Internetowa baza nieruchomości

Kamienica w centrum Suwałk - ul. Kościuszki


pokaż więcej »
Dane NBP
(kurs średni)
z dnia: 19-10-18

1 USD: 3,7601
1 EUR: 4,3049
1 CHF: 3,7746
1 LTL :
1 GBP: 4,9014
Kupno mieszkania? Jak znaleźć dobry kredyt?
Opinie o pracodawcach - jak sprawdzić, czy firma jest godna zaufania?
Czy warto kupić ubezpieczenie turystyczne na wakacje?
Polisa na życie w banku - co można zyskać?
Ile naprawdę muszą wiedzieć rodzice?
Jaki będzie wyborczy los samorządowców?
Wybory samorządowe mają być rzetelne i muszą przedstawiać wolę wyborców – tak zmiany, które najprawdopodobniej zostaną wprowadzone w kodeksie wyborczym argumentują rządzący. Opozycja ripostuje twierdząc, iż należy zatrzymać marsz po samorządy. Spór w tej kwestii wiodą również politycy z naszego regionu.

Dwukadencyjność, zniesienie głosowania korespondencyjnego, inny skład Państwowej Komisji Wyborczej to tylko część zmian, które czekają nas podczas najbliższych wyborów samorządowych. Przebieg głosowania ma być także transmitowany w internecie, można będzie również przekreślić swój wybór i wstawić krzyżyk w innym polu.

Najwięcej kontrowersji budzi jednak fakt, iż wójtowie, burmistrzowie oraz prezydenci miast utracą możliwość wieloletniego piastowania danego urzędu. Jak powiedział w programie „Bez kantów” Roman Czepe, radny powiatu białostockiego z ramienia PiS – obecnie można być dożywotnio włodarzem danej miejscowości, utrącając przy okazji wszystkich, którzy mogą mu zagrozić w utrzymaniu stanowiska.

Takiemu stwierdzeniu stanowczo zaprzecza posłana z naszego miasta – Bożena Kamińska. Jej zdaniem, dwukadencyjność sprawi, że włodarze nie zaangażują się należycie w powierzone im obowiązki skoro może być to jedynie epizod w ich życiu. Odmienne zdanie prezentuje Adam Andruszkiewicz, twierdząc iż kadencyjność pozwoli na racjonalne określenie rzeczywistości i będzie dobrze odebrany w społeczności lokalnej.

Ponadto wybory do rad gmin mają być proporcjonalne, a nie jak dotychczas przeprowadzane w postaci jednomandatowych okręgów wyborczych. W gminach do 20 tys. mieszkańców nie będzie obowiązywał próg wyborczy.W tej kwestii również występują sprzeczności pomiędzy politykami opozycji, a partią rządzącą. - Po zlikwidowaniu jednomandatowych okręgów wyborczych, małe organizacje nie będą miały szansy wygrać z dużymi partiami – mówi Kamińska. Dodaje jednocześnie, że poprzedni system odzwierciedlał zaufanie społeczne i poparcie wśród mieszkańców. Temu twierdzeniu przeczy obóz rządzący twierdząc, iż małe społeczności wywołują większą presję.

Źródło: „Bez kantów” TVP Białystok

komentarze [8] | powrót »


PARTNERZY© 2007-2018 Internet i Programowanie - Podlaski Serwis Informacyjny - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis mojepodlasie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników.
e-mail: redakcja@mojepodlasie.pl


statystyka