Google wszędzie w serwisie
 
 
 
   

Twoje konto

   
     
    Biuletyn informacyjny  
  
 
  Usługi [15312]
  Sprzęt komputerowy [7731]
  Motoryzacja [74437]
  Sprzęt audio-video [54]
  Telefony komórkowe [12888]
  Nieruchomości [172]
  Praca [90614]
  Turystyka [362]
  Inne [10502]
  Agroturystyka
  Pensjonaty
  Domy i domki
  Hotele i motele
  Ośrodki wczasowe
  Turystyka aktywna
  Szkolenia i konferencje
  Gastronomia
  Campingi
dodaj swoją firmę »
Dom i budownictwo Finanse Handel Komputery i Internet Komunikacja i transport Kultura i Sztuka Medycyna i zdrowie Motoryzacja Nauka i szkolnictwo Prawo i podatki Produkcja Reklama i media Rolnictwo i ogrodnictwo Rozrywka i gastronomia Sport i rekreacja Turystyka i noclegi Urzędy, instytucje i organizacje Usługi Telekomunikacja Zdrowie i uroda
dodaj swoją reklamę »
Praca kierownik Media Expert
Fryzjer dziecięcy
Czego trzeba na Sejneńskiej?
Hocus Pokus Praca
ortopeda dziecięcy
Przychodnia genetyczna i rezonans
plaże okolice
sprzęt agd
muzeum wystawy
Pizza Suwałki gdzie?
Internetowa baza nieruchomości

Kamienica w centrum Suwałk - ul. Kościuszki


pokaż więcej »
Dane NBP
(kurs średni)
z dnia: 22-03-19

1 USD: 3,7948
1 EUR: 4,2894
1 CHF: 3,8079
1 LTL :
1 GBP: 4,9700
Wiosenne kwiaty cebulowe
Jak zaplanować wakacje z dzieckiem? Poradnik dla rodziców
Wyraź siebie zapachem! Perfumy, które będą pasować do Twojej osobowości
Pralko-suszarka Samsung - 5 powodów, dla których warto ją mieć!
Gdzie szukać najlepszej oferty OC dla młodych?
Proces KODowców zatrzymany. Jest wniosek o wyłączenie sędziów z Suwałk
Sąd Rejonowy w Suwałkach odroczył dziś rozprawę w procesie działaczy KOD obwinionych o zakłócenie wystawy o gen. Władysławie Andersie. Do sądu wpłynął wniosek o wyłączenie wszystkich suwalskich sędziów z tej sprawy.

Sędzia Tomasz Szeligowski poinformował strony procesu, że grupa osób podpisanych „Obywatele RP” złożyła doniesienie do Prokuratury Rejonowej w Suwałkach o możliwości popełnienia przestępstwa przez prezesa Sądu Okręgowego w Suwałkach Jacka Sowula, który procedował w toczącej się sprawie w procesie odwoławczym.

W związku z tym powiadomieniem, do sądu wpłynął także wniosek o wyłączenie z tej sprawy wszystkich sędziów suwalskiego sądu. Wnioskodawcy chcą także wyłączenia się Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach, która jest oskarżycielem w tej sprawie. Według nich, podwładny wiceministra spraw wewnętrznych Jarosława Zielińskiego, nie może oskarżać w procesie, w którym świadkiem jest wiceminister.

Sędzia Szeligowski postanowił odroczyć prowadzenie procesu do 5 kwietnia. W tym czasie sąd ma ustalić, czy są podstawy do wyłączenia ze sprawy sędziów z Suwałk. Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Suwałkach Ryszard Tomkiewicz powiedział, że do prokuratury wpłynęło anonimowe zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez prezesa SO Jacka Sowula. - Chodzi o przekroczenie uprawnień przez funkcjonariusza publicznego albo niedopełnienia przez niego obowiązków służbowych - dodał Tomkiewicz.

Proces działaczy KOD od początku budzi wiele emocji. Sędziowie wydający są pod presją polityczną. W związku ze sprawą między dwoma sędziami sądu doszło do konfliktu. Dlatego według Obywateli RP, proces powinien toczyć w się innym sądzie.

Sprawa, którą zajmuje się sąd dotyczy zdarzenia, które miało miejsce w marcu 2016 roku, w ostatnim dniu trwającej wówczas kampanii wyborczej do Senatu w części województwa podlaskiego, w której o mandat ubiegała się córka generała, Anna Maria Anders. Kandydatka PiS, która ostatecznie mandat zdobyła, uczestniczyła wtedy w otwarciu wystawy „Armia Skazańców” w Archiwum Państwowym w Suwałkach, poświęconej jej ojcu. Otwarcie ekspozycji zostało zakłócone przez grupę osób, które protestowały przeciwko prowadzeniu kampanii wyborczej w takim miejscu. Część z nich miała znaczki Komitetu Obrony Demokracji (KOD). Doszło do utarczek słownych.

Policja w 2016 r. kilka miesięcy po zdarzeniu, postawiła pięciu osobom zarzuty z kodeksu wykroczeń, dotyczące naruszenia porządku w miejscu publicznym. Dwie osoby zostały uniewinnione. Pozostałe trzy po raz kolejny odpowiadają przed sądem. Wszyscy konsekwentnie nie przyznają się do zarzucanych im czynów.

komentarze [7] | powrót »


PARTNERZY© 2007-2019 Internet i Programowanie - Podlaski Serwis Informacyjny - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis mojepodlasie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników.
e-mail: redakcja@mojepodlasie.pl


statystyka