Google wszędzie w serwisie
 
 
 
   

Twoje konto

   
     
    Biuletyn informacyjny  
  
 
  Usługi [15306]
  Sprzęt komputerowy [7729]
  Motoryzacja [74415]
  Sprzęt audio-video [54]
  Telefony komórkowe [12888]
  Nieruchomości [172]
  Praca [90545]
  Turystyka [362]
  Inne [10499]
  Agroturystyka
  Pensjonaty
  Domy i domki
  Hotele i motele
  Ośrodki wczasowe
  Turystyka aktywna
  Szkolenia i konferencje
  Gastronomia
  Campingi
dodaj swoją firmę »
Dom i budownictwo Finanse Handel Komputery i Internet Komunikacja i transport Kultura i Sztuka Medycyna i zdrowie Motoryzacja Nauka i szkolnictwo Prawo i podatki Produkcja Reklama i media Rolnictwo i ogrodnictwo Rozrywka i gastronomia Sport i rekreacja Turystyka i noclegi Urzędy, instytucje i organizacje Usługi Telekomunikacja Zdrowie i uroda
dodaj swoją reklamę »
Praca kierownik Media Expert
Fryzjer dziecięcy
Czego trzeba na Sejneńskiej?
Hocus Pokus Praca
ortopeda dziecięcy
Przychodnia genetyczna i rezonans
plaże okolice
sprzęt agd
muzeum wystawy
Pizza Suwałki gdzie?
Internetowa baza nieruchomości

Ostatnie mieszkanie w ofercie


pokaż więcej »
Dane NBP
(kurs średni)
z dnia: 20-03-19

1 USD: 3,7767
1 EUR: 4,2864
1 CHF: 3,7781
1 LTL :
1 GBP: 4,9955
Wiosenne kwiaty cebulowe
Jak zaplanować wakacje z dzieckiem? Poradnik dla rodziców
Wyraź siebie zapachem! Perfumy, które będą pasować do Twojej osobowości
Pralko-suszarka Samsung - 5 powodów, dla których warto ją mieć!
Gdzie szukać najlepszej oferty OC dla młodych?
Długa droga do Rail Baltiki
Szybkie połączenie kolejowe z Warszawą potrzebne jest nie tylko mieszkańcom naszego miasta, ale także lokalnym przedsiębiorcom. Niestety na suwalski odcinek Rail Baltiki przyjdzie nam jeszcze długo poczekać. Przy dobrych wiatrach będzie on realizowany dopiero za 5 lat.

Wczoraj w suwalskim ratuszu odbyło się spotkanie poświęcone budowie Rail Baltiki. O szybkiej trasie kolejowej łączącej nasze miasto z Warszawą, a także Europą Zachodnią i krajami bałtyckimi rozmawiał przedstawiciel Dyrekcji Generalnej ds. Mobilności i Transportu Komisji Europejskiej, przedstawiciele PKP, lokalni przedsiębiorcy, a także prezydent Suwałk. Niestety jak się okazało, nie ma dobrych wieści jeśli chodzi o budowę suwalskiego odcinka tej trasy.

O ile zakończenie prac na trasie Białystok -Warszawa planowane jest do 2021 roku, a Białystok - Ełk do 2023, o tyle odcinek przechodzący przez nasze miasto wciąż jest w sferze rozważań. Powód jest prosty - brak pieniędzy. - Może dopiero za pięć lat, jeśli wszystko dobrze pójdzie i Unia Europejska w nowej perspektywie finansowej uzna, że trzeba wspierać tę inwestycję, nasz odcinek będzie mógł być realizowany - powiedział wczoraj Czesław Renkiewicz.

Odwlekanie w czasie realizacji tej inwestycji wpływa na niekorzyść miasta i okolic. Trasa jest bowiem potrzebna nie tylko suwalczanom ale także lokalnym przedsiębiorcom. - Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna też potrzebuje tej linii. Są już firmy, które chcą budować bocznice kolejowe - podkreślił prezydent. Jak dodał, to właśnie kolej mogłaby przejąć część transportu, który obecnie przejeżdża naszymi ulicami.

Przypomnijmy, że Rail Baltica to linia kolejowa będąca elementem transeuropejskiego korytarza transportowego, łącząca torem normalnym Warszawę, Kowno, Rygę, Tallin i Helsinki. Pociągi na tej trasie będą mogły jeździć z prędkością 160 km/h.

komentarze [10] | powrót »


PARTNERZY© 2007-2019 Internet i Programowanie - Podlaski Serwis Informacyjny - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis mojepodlasie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników.
e-mail: redakcja@mojepodlasie.pl


statystyka