Google wszędzie w serwisie
 
 
 
   

Twoje konto

   
     
    Biuletyn informacyjny  
  
 
  Usługi [15321]
  Sprzęt komputerowy [7731]
  Motoryzacja [74465]
  Sprzęt audio-video [54]
  Telefony komórkowe [12890]
  Nieruchomości [172]
  Praca [90738]
  Turystyka [361]
  Inne [10508]
  Agroturystyka
  Pensjonaty
  Domy i domki
  Hotele i motele
  Ośrodki wczasowe
  Turystyka aktywna
  Szkolenia i konferencje
  Gastronomia
  Campingi
dodaj swoją firmę »
Dom i budownictwo Finanse Handel Komputery i Internet Komunikacja i transport Kultura i Sztuka Medycyna i zdrowie Motoryzacja Nauka i szkolnictwo Prawo i podatki Produkcja Reklama i media Rolnictwo i ogrodnictwo Rozrywka i gastronomia Sport i rekreacja Turystyka i noclegi Urzędy, instytucje i organizacje Usługi Telekomunikacja Zdrowie i uroda
dodaj swoją reklamę »
Praca kierownik Media Expert
Fryzjer dziecięcy
Czego trzeba na Sejneńskiej?
Hocus Pokus Praca
ortopeda dziecięcy
Przychodnia genetyczna i rezonans
plaże okolice
sprzęt agd
muzeum wystawy
Pizza Suwałki gdzie?
Internetowa baza nieruchomości

Działka siedliskowa nad rzeką Marycha na Podlasiu


pokaż więcej »
Dane NBP
(kurs średni)
z dnia: 26-03-19

1 USD: 3,7969
1 EUR: 4,2970
1 CHF: 3,8245
1 LTL :
1 GBP: 5,0128
Wiosenne kwiaty cebulowe
Jak zaplanować wakacje z dzieckiem? Poradnik dla rodziców
Wyraź siebie zapachem! Perfumy, które będą pasować do Twojej osobowości
Pralko-suszarka Samsung - 5 powodów, dla których warto ją mieć!
Gdzie szukać najlepszej oferty OC dla młodych?
Suwalczanie zostali z ciasną budą zamiast dworca
Klitka zamiast poczekalni, brak toalet i prowizoryczne kasy bez zabezpieczeń - tak od kilku dni wygląda dworzec autobusowy w Suwałkach. - To kompromitacja - mówią mieszkańcy. Zdezorientowani nie wiedzą, gdzie mają kupić bilety. Pojawił się jednak pomysł na rozwiązanie tej sytuacji.

Wszystko wskazuje na to, że połączenie spółek PKS zaczyna odbijać się Suwałkom przysłowiową czkawką. O ile Białystok doczekał się nowoczesnego dworca PKS, o tyle w naszym mieście podróżni będą musieli gnieździć się w małej przybudówce. Spółka Nova zrezygnowała bowiem z dalszego wynajmowania dotychczasowego budynku z dużą poczekalnią, toaletą i sklepem.

Od kilku dni podróżni muszą udać się po bilet do budynku, gdzie dotychczas znajdował się dyżurny ruchu. - Coś złego się dzieje, nie możemy spokojnie podejść do tej sytuacji. Rozumiem, że to jest spółka wojewódzka, ale my mieszkańcy Suwałk musimy dać jasno do zrozumienia, że chcemy mieć normalne warunki korzystania z autobusów - mówił dziś radny Zbigniew De-Mezer.

A te, mówiąc eufemistycznie, do najlepszych nie należą. Odmalowywana obecnie poczekalnie ma bowiem powierzchnię około 30 metrów kwadratowych. Prowizoryczne kasy nie posiadają z kolei żadnych zabezpieczeń. - Ja nie wiem, kto dopuścił, że w czymś takim kasa może być. Przecież te panie obracają pieniędzmi - grzmiał radny. Jednym z poważniejszych problemów jest też brak toalety.

Zdezorientowani są również sami podróżni. Większość na autobus czeka jeszcze w starej poczekalni. Wielu, aby kupić bilet, podchodzi też do zamkniętych okienek. Tam jednak wiele pustką. Nie ma krzeseł, komputerów i kas. Cały sprzęt przeniesiono bowiem do przybudówki.

Problem dostrzegły też władze naszego miasta. - Nie tak to powinno wyglądać w 70-tysięcznym mieście - stwierdził prezydent. Dlatego też jutro Czesław Renkiewicz jedzie na spotkanie z marszałkiem oraz prezesem spółki PKS Nova. - Zaproponuję takie rozwiązanie, że PKS Nova będzie przyjmować wszystkich przewoźników nieodpłatnie na swojej działce (obok dyżurnego ruchu - przyp. red.), a my dajemy do dyspozycji ten lokal na parterze, który był dotychczas wykorzystywany jako dworzec PKS - poinformował prezydent. Warto zauważyć, że takie rozwiązanie poprawiłoby bezpieczeństwo podróżnych, którzy korzystając z innych przewoźników muszą wsiadać na przystanku przy Utracie.

Czesław Renkiewicz nie ma wątpliwość, że za bagatelizowanie potrzeb suwalczan korzystających z usług PKS-u odpowiada przeprowadzone przed rokiem połączenie spółek. - Nie oszukujmy się, to będzie powodowało, że autonomiczne PKS-y będą marginalizowane, a nieruchomości i grunty będą zbywane - dodał.

komentarze [22] | powrót »


PARTNERZY© 2007-2019 Internet i Programowanie - Podlaski Serwis Informacyjny - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis mojepodlasie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników.
e-mail: redakcja@mojepodlasie.pl


statystyka