Google wszędzie w serwisie
 
 
 
   

Twoje konto

   
     
    Biuletyn informacyjny  
  
 
  Usługi [14828]
  Sprzęt komputerowy [7666]
  Motoryzacja [72647]
  Sprzęt audio-video [53]
  Telefony komórkowe [12812]
  Nieruchomości [172]
  Praca [83080]
  Turystyka [360]
  Inne [10190]
  Agroturystyka
  Pensjonaty
  Domy i domki
  Hotele i motele
  Ośrodki wczasowe
  Turystyka aktywna
  Szkolenia i konferencje
  Gastronomia
  Campingi
dodaj swoją firmę »
Dom i budownictwo Finanse Handel Komputery i Internet Komunikacja i transport Kultura i Sztuka Medycyna i zdrowie Motoryzacja Nauka i szkolnictwo Prawo i podatki Produkcja Reklama i media Rolnictwo i ogrodnictwo Rozrywka i gastronomia Sport i rekreacja Turystyka i noclegi Urzędy, instytucje i organizacje Usługi Telekomunikacja Zdrowie i uroda
dodaj swoją reklamę »
Półkolonie badawcze 2018
Półkolonie sielankowe 2018 - II turnus
Półkolonie ekstremalne 2018
Kasia Moś na Jarmarku Kamedulskim 2018
Praca kierownik Media Expert
Fryzjer dziecięcy
Czego trzeba na Sejneńskiej?
Hocus Pokus Praca
ortopeda dziecięcy
Przychodnia genetyczna i rezonans
plaże okolice
sprzęt agd
muzeum wystawy
Pizza Suwałki gdzie?
Internetowa baza nieruchomości

Ostatnie mieszkanie w ofercie


pokaż więcej »
Dane NBP
(kurs średni)
z dnia: 19-07-18

1 USD: 3,7163
1 EUR: 4,3155
1 CHF: 3,7121
1 LTL :
1 GBP: 4,8348
Polisa na życie w banku - co można zyskać?
Ile naprawdę muszą wiedzieć rodzice?
Ubezpieczamy dom lub mieszkanie: Ile kosztuje polisa?
Jak zorganizować galę?
Six Sigma: zrozumieć cel
Forte otworzyło fabrykę płyt wiórowych
Jedna z najnowocześniejszych inwestycji meblarskich na świecie oficjalnie rozpoczęła dziś swoją działalność. Fabryka płyt wiórowych Forte, bo o niej mowa, rocznie produkować będzie 500 tys. m3 płyty. Przy jej produkcji pracuje 240 osób. Podczas dzisiejszej uroczystości wmurowano też kamień węgielny pod budowę nowej fabryki mebli.

- Dzisiaj symbolicznie otwieramy fabrykę płyt wiórowych. Symbolicznie, bo pierwsza płyta została wyprodukowana 15 lutego - powiedział na wstępie prezes Forte - Maciej Formanowicz. Jak dodał, fabryka w Suwałkach jest piątą fabryką Forte w kraju. - Jest innowacyjna, nowej generacji, a kluczową kwestię odgrywa ochrona środowiska. W naszej fabryce nie mamy kominów, a to co się wydostaje to para wodna - podkreślił.

Jak dodał, rocznie w fabryce powstawać będzie około 500 tysięcy metrów sześciennych płyty wiórowej. - Jako jedyny polski producent mebli będziemy korzystać wyłącznie z materiałów własnej produkcji. Inwestycja ta pozwoli na to, abyśmy byli samowystarczalni - dodał Formanowicz. Jak podkreślił, płyta wiórowa Forte wyróżnia się na tle płyt konkurencyjnych. - Jest bardziej ekologiczna, ma też inną wagę - powiedział.

Fabryka to jednak nie tylko produkcja. To także ludzie. Już teraz zatrudnionych jest 240 osób. - Myślę, że finalnie pracować będzie około 600 osób - dodał prezes. Ludzi wspomagają automaty i roboty. To właśnie one mają rozwiązać problem braku rąk do pracy. - W budowanej fabryce mebli zainstalowanych będzie około 40 robotów - poinformował.

Dzisiejsze uroczyste otwarcie fabryki płyt wiórowej, na której pojawiło się kilkuset gości, było także okazją do wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowej fabryki mebli. - Pierwsze meble w paczkach wyjadą stąd w trzecim kwartale 2019 roku - powiedział Maciej Formanowicz.

Przypomnijmy, że całkowita wartość inwestycji Forte opiewa na 700 milionów złotych. W jej skład wchodzi magazyn, otwarta dziś fabryka płyt wiórowych oraz nowa fabryka mebli. Meble Forte trafiają obecnie do 40 krajów. Są to zarówno państwa europejskie, jak i kraje afrykańskie.


komentarze [10] | powrót »


PARTNERZY© 2007-2018 Internet i Programowanie - Podlaski Serwis Informacyjny - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis mojepodlasie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników.
e-mail: redakcja@mojepodlasie.pl


statystyka