Google wszędzie w serwisie
 
 
 
   

Twoje konto

   
     
    Biuletyn informacyjny  
  
 
  Usługi [15235]
  Sprzęt komputerowy [7724]
  Motoryzacja [74165]
  Sprzęt audio-video [54]
  Telefony komórkowe [12875]
  Nieruchomości [172]
  Praca [89483]
  Turystyka [361]
  Inne [10457]
  Agroturystyka
  Pensjonaty
  Domy i domki
  Hotele i motele
  Ośrodki wczasowe
  Turystyka aktywna
  Szkolenia i konferencje
  Gastronomia
  Campingi
dodaj swoją firmę »
Dom i budownictwo Finanse Handel Komputery i Internet Komunikacja i transport Kultura i Sztuka Medycyna i zdrowie Motoryzacja Nauka i szkolnictwo Prawo i podatki Produkcja Reklama i media Rolnictwo i ogrodnictwo Rozrywka i gastronomia Sport i rekreacja Turystyka i noclegi Urzędy, instytucje i organizacje Usługi Telekomunikacja Zdrowie i uroda
dodaj swoją reklamę »
Praca kierownik Media Expert
Fryzjer dziecięcy
Czego trzeba na Sejneńskiej?
Hocus Pokus Praca
ortopeda dziecięcy
Przychodnia genetyczna i rezonans
plaże okolice
sprzęt agd
muzeum wystawy
Pizza Suwałki gdzie?
Internetowa baza nieruchomości

Działka siedliskowa nad rzeką Marycha na Podlasiu


pokaż więcej »
Dane NBP
(kurs średni)
z dnia: 15-02-19

1 USD: 3,8326
1 EUR: 4,3243
1 CHF: 3,8081
1 LTL :
1 GBP: 4,9104
Pralko-suszarka Samsung - 5 powodów, dla których warto ją mieć!
Gdzie szukać najlepszej oferty OC dla młodych?
Kupno mieszkania? Jak znaleźć dobry kredyt?
Opinie o pracodawcach - jak sprawdzić, czy firma jest godna zaufania?
Czy warto kupić ubezpieczenie turystyczne na wakacje?
Zlikwidowali jedną z największych fabryk nielegalnych papierosów
3,3 mln papierosów, prawie 26 ton krajanki tytoniowej i maszyny produkujące 125 paczek na minutę - tak zaopatrzona była jednak z największych, nielegalnych fabryk tytoniu, do której zamknięcia przyczynili się suwalscy policjanci. Zatrzymano 10 obywateli Ukrainy, którym grozi do 10 lat więzienia.

Funkcjonariusze Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego i policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji z Wydziału w Suwałkach Zarządu w Białymstoku ustalili, że w małej miejscowości położonej w gminie Wola Krzysztoporska (woj. łódzkie) mogą być produkowane nielegalne papierosy. Mundurowi wytypowali jedną z posesji, gdzie znajdował się kompleks budynków ogrodzony wysokim płotem, dodatkowo chroniony systemem monitoringu.

- W jednym czasie kilkudziesięciu funkcjonariuszy CBŚP i KAS wkroczyło na teren posesji, gdzie znajdowała się m.in. hala podzielona na kilka pomieszczeń. W pierwszym funkcjonowała nowoczesna maszyna do produkcji i pakowania papierosów. W chwili wejścia funkcjonariusze zastali tam kompletnie zaskoczonych mężczyzn, którzy obsługiwali pracującą maszynę dostarczając komponenty i odbierając gotowe paczki papierosów. W kolejnych pomieszczeniach znajdowały się ogromne ilości kartonów wypełnionych papierosami, innymi komponentami potrzebnymi do ich produkcji oraz krajanką tytoniową - zrelacjonował Maciej Czarnecki, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku. Co więcej, jak dodał, w przylegającym do hali budynku mieszkalnym przygotowane były pomieszczenia socjalne, tj. kuchnia, łazienka oraz sypialnie. Dzięki temu pracownicy nie musieli wychodzić na zewnątrz, nie zdradzając jednocześnie swojej obecności na posesji.

Na miejscu, oprócz maszyn wartych około 1,8 miliona złotych, zabezpieczono także prawie 3,3 miliona papierosów oraz prawie 26 ton krajanki tytoniowej. Zabezpieczone urządzenia były w stanie wyprodukować około 3500-4000 sztuk papierosów na minutę, pakując przy tym ok. 125 paczek papierosów na minutę. Zabezpieczona na miejscu krajanka tytoniowa oraz komponenty do produkcji papierosów były w stanie zapewnić ciągłość produkcji i wyprodukowanie ponad 25,5 miliona sztuk kolejnych papierosów.

- Wprowadzenie na rynek zabezpieczonego nielegalnego towaru spowodowałoby straty Skarbu Państwa w wysokości nawet 30 mln zł. Do sprawy zatrzymano 10 obywateli Ukrainy, w wieku od 21 do 62 lat - dodał Czarnecki. Zatrzymani usłyszeli w Prokuraturze Rejonowej w Piotrkowie Trybunalskim zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, nielegalnego wytwarzania wyrobów tytoniowych i przestępstw przeciwko obowiązkom podatkowym. Podejrzanym grozić może kara pozbawienia wolności do 10 lat. Decyzją sądu wszyscy podejrzani zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Źródło, fot: Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku

komentarze [2] | powrót »


PARTNERZY© 2007-2019 Internet i Programowanie - Podlaski Serwis Informacyjny - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis mojepodlasie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników.
e-mail: redakcja@mojepodlasie.pl


statystyka