Google wszędzie w serwisie
 
 
 
   

Twoje konto

   
     
    Biuletyn informacyjny  
  
 
  Usługi [15321]
  Sprzęt komputerowy [7731]
  Motoryzacja [74466]
  Sprzęt audio-video [54]
  Telefony komórkowe [12890]
  Nieruchomości [172]
  Praca [90738]
  Turystyka [361]
  Inne [10508]
  Agroturystyka
  Pensjonaty
  Domy i domki
  Hotele i motele
  Ośrodki wczasowe
  Turystyka aktywna
  Szkolenia i konferencje
  Gastronomia
  Campingi
dodaj swoją firmę »
Dom i budownictwo Finanse Handel Komputery i Internet Komunikacja i transport Kultura i Sztuka Medycyna i zdrowie Motoryzacja Nauka i szkolnictwo Prawo i podatki Produkcja Reklama i media Rolnictwo i ogrodnictwo Rozrywka i gastronomia Sport i rekreacja Turystyka i noclegi Urzędy, instytucje i organizacje Usługi Telekomunikacja Zdrowie i uroda
dodaj swoją reklamę »
Praca kierownik Media Expert
Fryzjer dziecięcy
Czego trzeba na Sejneńskiej?
Hocus Pokus Praca
ortopeda dziecięcy
Przychodnia genetyczna i rezonans
plaże okolice
sprzęt agd
muzeum wystawy
Pizza Suwałki gdzie?
Internetowa baza nieruchomości

Grunt budowlany w Słobódce, gm. Szypliszki


pokaż więcej »
Dane NBP
(kurs średni)
z dnia: 26-03-19

1 USD: 3,7969
1 EUR: 4,2970
1 CHF: 3,8245
1 LTL :
1 GBP: 5,0128
Wiosenne kwiaty cebulowe
Jak zaplanować wakacje z dzieckiem? Poradnik dla rodziców
Wyraź siebie zapachem! Perfumy, które będą pasować do Twojej osobowości
Pralko-suszarka Samsung - 5 powodów, dla których warto ją mieć!
Gdzie szukać najlepszej oferty OC dla młodych?
Podlaski minister ma gest. Resort rolnictwa rozdał nagrody o wartości 173 mln zł
Czyżby szykowała się afera Jurgiela? Z najnowszych informacji wynika, że podległy ministrowi Krzysztofowi Jurgielowi resort rolnictwa rozdał nagrody opiewające na 173 mln zł. Pieniądze trafiły m.in. do pracowników KRUS-u czy ARiMR-u. Tymczasem rolnicy wciąż walczą z ASF.

- Kolejna afera z nagrodami: 173 miliony 524 tysiące złotych nagród dostali w 2017 r. pracownicy spółek, które nadzoruje Ministerstwo Rolnictwa. Sami tylko szefowie agencji i instytutów rolniczych dostali w sumie 1,7 mln zł - napisał na Twiterze poseł Platformy Obywatelskiej Mariusz Witczak. To właśnie politycy opozycji wystosowali interpelację, w której domagali się szczegółowej rozpiski dotyczącej tego, jakie nagrody otrzymały instytucje podległe Krzysztofowi Jurgielowi.

A te przedstawiają się nad wyraz ciekawie. Ponad 52 mln zł trafiło do pracowników Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Średnio każda z ponad 9,5 tys. osób otrzymała więc po 5,5 tys. zł. Do Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego trafiły nagrody opiewające na prawie 50 mln zł, a do 16 Ośrodków Doradztwa Rolniczego podległych MRiRW - ponad 16 mln zł. Na tym jednak nie koniec. Nagrody powędrowały też do Głównego Inspektoratu Weterynarii, Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa i wielu innych instytucji podlegających pod ministerstwo.

Przypomnijmy, że na początku tego roku kontrowersje wśród Polaków wzbudziły wysokie nagrody przyznane przez premier Beatę Szydło ministrom i wiceministrom. Nie ominęły one także podlaskich polityków. Krzysztof Jurgiel otrzymał wówczas 65 100 zł, senator Anna Maria Anders - 51 400 zł, a niecałe 8 tysięcy złotych trafiło do wiceministra MSWiA Jarosława Zielińskiego.

Zważywszy jednak na spadki PiSu w sondażach, ministrowie mieli zwrócić otrzymane kwoty. Pieniądze oddawano jednak nie do skarbu państwa, ale na rzecz Caritasu. Co ciekawe, przekazane nagrody ministrowie mogą odpisać sobie od podatku. Wszystko za sprawą ulgi podatkowej na kościelną działalność charytatywno-opiekuńczą.

Źródło: RMF FM

komentarze [7] | powrót »


PARTNERZY© 2007-2019 Internet i Programowanie - Podlaski Serwis Informacyjny - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis mojepodlasie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników.
e-mail: redakcja@mojepodlasie.pl


statystyka