Google wszędzie w serwisie
 
 
 
   

Twoje konto

   
     
    Biuletyn informacyjny  
  
 
  Usługi [15321]
  Sprzęt komputerowy [7731]
  Motoryzacja [74466]
  Sprzęt audio-video [54]
  Telefony komórkowe [12890]
  Nieruchomości [172]
  Praca [90738]
  Turystyka [361]
  Inne [10508]
  Agroturystyka
  Pensjonaty
  Domy i domki
  Hotele i motele
  Ośrodki wczasowe
  Turystyka aktywna
  Szkolenia i konferencje
  Gastronomia
  Campingi
dodaj swoją firmę »
Dom i budownictwo Finanse Handel Komputery i Internet Komunikacja i transport Kultura i Sztuka Medycyna i zdrowie Motoryzacja Nauka i szkolnictwo Prawo i podatki Produkcja Reklama i media Rolnictwo i ogrodnictwo Rozrywka i gastronomia Sport i rekreacja Turystyka i noclegi Urzędy, instytucje i organizacje Usługi Telekomunikacja Zdrowie i uroda
dodaj swoją reklamę »
Praca kierownik Media Expert
Fryzjer dziecięcy
Czego trzeba na Sejneńskiej?
Hocus Pokus Praca
ortopeda dziecięcy
Przychodnia genetyczna i rezonans
plaże okolice
sprzęt agd
muzeum wystawy
Pizza Suwałki gdzie?
Internetowa baza nieruchomości

Kamienica w centrum Suwałk - ul. Kościuszki


pokaż więcej »
Dane NBP
(kurs średni)
z dnia: 26-03-19

1 USD: 3,7969
1 EUR: 4,2970
1 CHF: 3,8245
1 LTL :
1 GBP: 5,0128
Wiosenne kwiaty cebulowe
Jak zaplanować wakacje z dzieckiem? Poradnik dla rodziców
Wyraź siebie zapachem! Perfumy, które będą pasować do Twojej osobowości
Pralko-suszarka Samsung - 5 powodów, dla których warto ją mieć!
Gdzie szukać najlepszej oferty OC dla młodych?
Wojsko na Górze Jesionowej
Od kilku dni na Górze Jesionowej można zauważyć żołnierskie mundury. Są to studenci Akademii Sztuki Wojennej, którzy prowadzą ćwiczenia na podstawie ukształtowania Suwalszczyzny. Będą one przygotowaniem do planowanych na przełom maja i czerwca ćwiczeń państw sojuszu. Zobacz zdjęcia »

Akademia Sztuki Wojennej na Górze Jesionowej wraz z Wojskami Obrony Terytorialnej i Strażą Graniczną prowadzą ćwiczenia „Dywizja w działaniach taktycznych”. Polegają one na zbieraniu informacji, które użyte będą przez fikcyjne państwa w konflikcie symulacji komputerowej. Scenariusz uwzględnia specyfikę geograficzną i historyczną obszaru Suwalszczyzny oraz związane z tym nietypowe działania taktyczne.

Po raz pierwszy akademia zorganizowała ćwiczenia w tych rejonach. - To miejsce jest wypadkową kilku zdarzeń. Przede wszystkim zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, które pojawiły się w ostatnich kilku latach, a zatem wzmocnienie wschodniej flanki NATO, znaczenie przesmyku suwalskiego i bramy suwalskiej w trwałości i efektywności zabezpieczenia państw sojuszu atlantyckiego na tej wschodniej flance – powiedział gen. bryg. Ryszard Parafianowicz i dodał, że jest to teren doskonały do obrony.

Celem ćwiczenia jest przede wszystkim nauka rozwiązywania problemów taktycznych oraz doskonalenie umiejętności indywidualnej i zespołowej osób funkcyjnych na stanowiskach dowodzenia. Istotne jest także współdziałanie z Wojskami Obrony Terytorialnej i oddziałami Straży Granicznej w zakresie oceny terenu, wykorzystania miejscowej infrastruktury i wsparcia bojowego. Uczestnicy mają za zadanie m.in. przygotować odpowiednią dokumentację czy podjąć współdziałania z administracją państwową oraz pozostałymi służbami w rejonie.

Ćwiczenia ASzWoj są przygotowaniem do planowanych na przełom maja i czerwca ćwiczeń państw sojuszu. Przez około 2 tygodnie na terenie Suwalszczyzny gościć będą m.in. wojska amerykańskie, brytyjskie czy rumuńskie – łącznie z desantem powietrznym kilka tys. żołnierzy.

komentarze [11] | powrót »


PARTNERZY© 2007-2019 Internet i Programowanie - Podlaski Serwis Informacyjny - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis mojepodlasie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników.
e-mail: redakcja@mojepodlasie.pl


statystyka