Google wszędzie w serwisie
 
 
 
   

Twoje konto

   
     
    Biuletyn informacyjny  
  
 
  Usługi [15368]
  Sprzęt komputerowy [7731]
  Motoryzacja [74653]
  Sprzęt audio-video [54]
  Telefony komórkowe [12893]
  Nieruchomości [172]
  Praca [91583]
  Turystyka [362]
  Inne [10536]
  Agroturystyka
  Pensjonaty
  Domy i domki
  Hotele i motele
  Ośrodki wczasowe
  Turystyka aktywna
  Szkolenia i konferencje
  Gastronomia
  Campingi
dodaj swoją firmę »
Dom i budownictwo Finanse Handel Komputery i Internet Komunikacja i transport Kultura i Sztuka Medycyna i zdrowie Motoryzacja Nauka i szkolnictwo Prawo i podatki Produkcja Reklama i media Rolnictwo i ogrodnictwo Rozrywka i gastronomia Sport i rekreacja Turystyka i noclegi Urzędy, instytucje i organizacje Usługi Telekomunikacja Zdrowie i uroda
dodaj swoją reklamę »
Praca kierownik Media Expert
Fryzjer dziecięcy
Czego trzeba na Sejneńskiej?
Hocus Pokus Praca
ortopeda dziecięcy
Przychodnia genetyczna i rezonans
plaże okolice
sprzęt agd
muzeum wystawy
Pizza Suwałki gdzie?
Internetowa baza nieruchomości

Działka budowlana w Sobolewie k. Suwałk


pokaż więcej »
Dane NBP
(kurs średni)
z dnia: 19-04-19

1 USD: 3,8051
1 EUR: 4,2802
1 CHF: 3,7557
1 LTL :
1 GBP: 4,9479
Wiosenna metamorfoza z Perfumerią Douglas
Jak znaleźć atrakcyjne ubezpieczenie OC?
Wiosenne kwiaty cebulowe
Jak zaplanować wakacje z dzieckiem? Poradnik dla rodziców
Wyraź siebie zapachem! Perfumy, które będą pasować do Twojej osobowości
Sprawa suwalskiego sędziego na ustach całej Polski
Wykonuję swój zawód tak, jak mogę najlepiej, orzekając w sposób niezawisły i bezstronny. I tak będę robił, niezależnie co się będzie dalej działo - mówi Dominik Czeszkiewicz. Nad sędzią, który uniewinnił KODowców, zbierają się chmury. Może stanąć przed Izbą Dyscyplinarną Sądu Najwyższego.

Wydając w styczniu 2017 roku wyrok uniewinniający działaczy KOD, sędzia Dominik Czeszkiewicz z pewnością nie przypuszczał, że ta sprawa będzie się za nim ciągnąć tak długo. Jak jednak mówi, dzisiaj podjąłby taką samą decyzję. - Nawet wiedząc, że mogą mi grozić jakieś nieokreślone konsekwencje dyscyplinarne czy inne nieprzyjemności. Zrobiłbym to samo, bo rozstrzygałem jako niezawisły i bezstronny sąd. I tak będę robił niezależnie od tego, co się będzie dalej działo - powiedział w dla TVNowskich Faktów.

A dziać się może wiele. Rzecznik dyscyplinarny przy Sądzie Okręgowym w Suwałkach przedstawił bowiem w połowie kwietnia Dominikowi Czeszkiewiczowi dwa zarzuty. Pierwszym jest nieuzasadniona zwłoka w przesłuchaniu 14-latki, która została napadnięta przez Mateusza S. Drugi zarzut, dotyczący tego, że w latach 2014 – 2017 sędzia Czeszkiewicz nie podnosił swoich kwalifikacji zawodowych, co doprowadziło do nieprawidłowości w orzeczonych przez niego wyrokach w 8 sprawach, które zostały uchylone przez sąd wyższej instancji. To skutkowało wydłużeniem czasu trwania tych postępowań.

Zdaniem sędziego takie działania nie są przypadkowe, ale jest to zemsta za wyrok uniewinniający, który orzekł w sprawie obwinionych działaczy KOD. A uniewinnienie nie było po myśli władzy. Podległa wiceministrowi MSWiA policja od wyroku wydanego przez Czeszkiewicza odwołała się. Sprawa toczy się do dziś.

Tymczasem nad suwalskim sędzią zbierają się czarne chmury. Może teraz stanąć przed Izbą Dyscyplinarną Sądu Najwyższego. W najgorszym wypadku może nawet zostać usunięty z zawodu. Jak jednak przyznaje, sędzia musi orzekać w sposób bezstronny i niezawisły i powinien być z tego dumny.

Źródło: Fakty TVN

komentarze [22] | powrót »


PARTNERZY© 2007-2019 Internet i Programowanie - Podlaski Serwis Informacyjny - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis mojepodlasie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników.
e-mail: redakcja@mojepodlasie.pl


statystyka