Google wszędzie w serwisie
 
 
 
   

Twoje konto

   
     
    Biuletyn informacyjny  
  
 
  Usługi [15065]
  Sprzęt komputerowy [7693]
  Motoryzacja [73623]
  Sprzęt audio-video [53]
  Telefony komórkowe [12843]
  Nieruchomości [172]
  Praca [87228]
  Turystyka [361]
  Inne [10328]
  Agroturystyka
  Pensjonaty
  Domy i domki
  Hotele i motele
  Ośrodki wczasowe
  Turystyka aktywna
  Szkolenia i konferencje
  Gastronomia
  Campingi
dodaj swoją firmę »
Dom i budownictwo Finanse Handel Komputery i Internet Komunikacja i transport Kultura i Sztuka Medycyna i zdrowie Motoryzacja Nauka i szkolnictwo Prawo i podatki Produkcja Reklama i media Rolnictwo i ogrodnictwo Rozrywka i gastronomia Sport i rekreacja Turystyka i noclegi Urzędy, instytucje i organizacje Usługi Telekomunikacja Zdrowie i uroda
dodaj swoją reklamę »
XV Międzynarodowe Spotkania z Monodramem - O Złotą Podkowę Pegaza
Praca kierownik Media Expert
Fryzjer dziecięcy
Czego trzeba na Sejneńskiej?
Hocus Pokus Praca
ortopeda dziecięcy
Przychodnia genetyczna i rezonans
plaże okolice
sprzęt agd
muzeum wystawy
Pizza Suwałki gdzie?
Internetowa baza nieruchomości

Działka siedliskowa nad rzeką Marycha na Podlasiu


pokaż więcej »
Dane NBP
(kurs średni)
z dnia: 16-11-18

1 USD: 3,7876
1 EUR: 4,2950
1 CHF: 3,7608
1 LTL :
1 GBP: 4,8468
Kupno mieszkania? Jak znaleźć dobry kredyt?
Opinie o pracodawcach - jak sprawdzić, czy firma jest godna zaufania?
Czy warto kupić ubezpieczenie turystyczne na wakacje?
Polisa na życie w banku - co można zyskać?
Ile naprawdę muszą wiedzieć rodzice?
Za niedopilnowanie psów będą surowe kary
Agresywne psy błąkające się z dala od posesji właściciela to problem, który stale jest bagatelizowany. Ministerstwo Sprawiedliwości postanowiło zaostrzyć kary dla nieodpowiedzialnych opiekunów, ponieważ ofiarami pogryzień często są dzieci. Grzywny będą nawet kilkukrotnie wyższe.

Psy, które w przestrzeniach publicznych błąkają się bez obecności właścicieli, to problem widoczny w całym kraju. Najczęściej zdarza się to na terenach wiejskich, gdzie podwórka są otwarte. O incydentach z agresywnymi psami informują nas także czytelnicy naszego portalu: - O godzinie około 7 rano wyszłam pobiegać ścieżką rowerową na drodze do Prudziszk na wysokości Białej Wody. Naprzeciwko zobaczyłam kobietę biegnąca z małym, białym pieskiem. Wtedy z posesji wyskoczył ogromny pies rasy owczarek niemiecki, chwycił pieska tej kobiety i rozszarpał. Zawiadomiłam policję, kobieta płakała, a pieska nie dało się uratować – relacjonuje Beata.

Ze względu na bardzo dużo przypadków pogryzień przez psy, których ofiarami często są dzieci, Ministerstwo Sprawiedliwości postanowiło wprowadzić surowe kary za niedopilnowanie niebezpiecznych zwierząt. Nowe regulacje przewidują ograniczenie wolności oraz wyższą niż obecnie grzywnę (do 1000 zł zamiast do 250 zł) dla osoby, która nie zachowuje środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia.

Jeszcze wyższa kara grozić będzie za niedopilnowanie zwierzęcia, które swoim zachowaniem stwarza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia człowieka. Jeśli właściciel lub opiekun groźnego psa trzyma go na nieogrodzonej posesji, pozostawia bez opieki w miejscu publicznym lub puszcza wolno podczas spacerów, co zagraża zdrowiu lub życiu, może zostać ukarany ograniczeniem wolności i grzywną do 5000 zł. Wzrośnie także kara grzywny za szczucie psem, która teraz będzie wynosiła 5000 zł.

Przepis obejmuje wszystkie zwierzęta bez względu na to, czy znajdują się w jakimkolwiek wykazie (np. groźnych ras). Projekt nowelizacji ustawy został już przyjęty przez Radę Ministrów. Teraz ustawą zajmie się Sejm.

Źródło: kurier.pap

komentarze [2] | powrót »


PARTNERZY© 2007-2018 Internet i Programowanie - Podlaski Serwis Informacyjny - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis mojepodlasie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników.
e-mail: redakcja@mojepodlasie.pl


statystyka