Google wszędzie w serwisie
 
 
 
   

Twoje konto

   
     
    Biuletyn informacyjny  
  
 
  Usługi [15604]
  Sprzęt komputerowy [7747]
  Motoryzacja [75011]
  Sprzęt audio-video [55]
  Telefony komórkowe [12913]
  Nieruchomości [172]
  Praca [94721]
  Turystyka [363]
  Inne [10632]
  Agroturystyka
  Pensjonaty
  Domy i domki
  Hotele i motele
  Ośrodki wczasowe
  Turystyka aktywna
  Szkolenia i konferencje
  Gastronomia
  Campingi
dodaj swoją firmę »
Dom i budownictwo Finanse Handel Komputery i Internet Komunikacja i transport Kultura i Sztuka Medycyna i zdrowie Motoryzacja Nauka i szkolnictwo Prawo i podatki Produkcja Reklama i media Rolnictwo i ogrodnictwo Rozrywka i gastronomia Sport i rekreacja Turystyka i noclegi Urzędy, instytucje i organizacje Usługi Telekomunikacja Zdrowie i uroda
dodaj swoją reklamę »
Praca kierownik Media Expert
Fryzjer dziecięcy
Czego trzeba na Sejneńskiej?
Hocus Pokus Praca
ortopeda dziecięcy
Przychodnia genetyczna i rezonans
plaże okolice
sprzęt agd
muzeum wystawy
Pizza Suwałki gdzie?
Internetowa baza nieruchomości

Ostatnie mieszkanie w ofercie


pokaż więcej »
Dane NBP
(kurs średni)
z dnia: 19-07-19

1 USD: 3,7855
1 EUR: 4,2592
1 CHF: 3,8480
1 LTL :
1 GBP: 4,7372
Jak przedłużyć trwałość kosmetyków? Używaj i przechowuj je z głową!
Wiesz jak to jest zastawić cały parking pod blokiem Bentleyami?
Zasłony jako ozdoba
Aparat lingwalny – czy warto się na niego zdecydować?
Pożyczka w Suwałkach – gdzie najtaniej?
Susza niszczy uprawy w całym kraju
Eksperci alarmują, że zbiory niektórych zbóż będą niższe co najmniej o 20%. To efekt suszy panującej od kilku tygodni w Polsce. Resort rolnictwa pracuje nad przyznaniem pomocy, jednak zaznacza, że ze względu na skalę problemu, może nie otrzymać jej każde poszkodowane gospodarstwo.

Na terenie Polski suszę odnotowano we wszystkich województwach, a w 10 z nich (kujawsko-pomorskie, lubelskie, lubuskie, łódzkie, mazowieckie, podlaskie, świętokrzyskie, warmińsko-mazurskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie) wystąpiła we wszystkich gminach. Między 1 kwietnia a 31 maja 2018 roku pojawiła się w 2285 gminach, co stanowi 92% gmin kraju na powierzchni prawie 49% gruntów ornych. Zuzanna Sawińska z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu poinformowała, że tegoroczny maj był najcieplejszy od 55 lat, odkąd prowadzone są badania. Średnia temperatura wyniosła 18,7 stopni C (w ub.r. było to 15,3 stopnia C).

Jak informuje Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa, obszar dotknięty suszą wciąż się powiększa. - Tak duży deficyt wody dla zbóż jarych i ozimych, krzewów i drzew owocowych, truskawek oraz rzepaku i rzepiku oznacza, że tegoroczne plony tych upraw będą niższe z powodu występującego niedoboru wody co najmniej o 20% w skali gminy w stosunku do plonów uzyskanych przy średnich wieloletnich warunkach pogodowych - zaznaczono.

Wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Jacek Bogucki oznajmił, że budżet państwa może nie być gotowy na to, by wypłacić pomoc każdemu poszkodowanemu gospodarstwu. - Straty możemy pewnie już oceniać w milionach złotych, takiej skali nie było nigdy - stwierdził. Bogucki oznajmił, że resort pracuje nad mechanizmem, który ma skierować pomoc głównie tam, gdzie rolnicy ponoszą straty już kolejny rok. Zdaniem Podlaskiej Izby Rolniczej, metodologia określania suszy nie daje prawdziwego obrazu i spowodowanych przez nią szkód. - Szczególnie dotkliwe dla rolników województwa podlaskiego (...) jest nieogłaszanie suszy na użytkach zielonych, które stanowią podstawę do hodowli bydła mlecznego - tłumaczy Izba.

Wójt Gminy Suwałki wystąpił z wnioskiem do Wojewody Podlaskiego o powołanie komisji do spraw szacowania szkód spowodowanych suszą.


Źródło: www.businesinsider.com.pl, www.tvnmeteo.tvn24.pl, www.gmina.suwalki.pl

komentarze [4] | powrót »


PARTNERZY© 2007-2019 Internet i Programowanie - Podlaski Serwis Informacyjny - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis mojepodlasie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników.
e-mail: redakcja@mojepodlasie.pl


statystyka