Google wszędzie w serwisie
 
 
 
   

Twoje konto

   
     
    Biuletyn informacyjny  
  
 
  Usługi [15527]
  Sprzęt komputerowy [7743]
  Motoryzacja [75057]
  Sprzęt audio-video [55]
  Telefony komórkowe [12903]
  Nieruchomości [172]
  Praca [93653]
  Turystyka [362]
  Inne [10602]
  Agroturystyka
  Pensjonaty
  Domy i domki
  Hotele i motele
  Ośrodki wczasowe
  Turystyka aktywna
  Szkolenia i konferencje
  Gastronomia
  Campingi
dodaj swoją firmę »
Dom i budownictwo Finanse Handel Komputery i Internet Komunikacja i transport Kultura i Sztuka Medycyna i zdrowie Motoryzacja Nauka i szkolnictwo Prawo i podatki Produkcja Reklama i media Rolnictwo i ogrodnictwo Rozrywka i gastronomia Sport i rekreacja Turystyka i noclegi Urzędy, instytucje i organizacje Usługi Telekomunikacja Zdrowie i uroda
dodaj swoją reklamę »
Praca kierownik Media Expert
Fryzjer dziecięcy
Czego trzeba na Sejneńskiej?
Hocus Pokus Praca
ortopeda dziecięcy
Przychodnia genetyczna i rezonans
plaże okolice
sprzęt agd
muzeum wystawy
Pizza Suwałki gdzie?
Internetowa baza nieruchomości

Działka siedliskowa nad rzeką Marycha na Podlasiu


pokaż więcej »
Dane NBP
(kurs średni)
z dnia: 20-06-19

1 USD: 3,8104
1 EUR: 4,2673
1 CHF: 3,8157
1 LTL :
1 GBP: 4,7888
Jak przedłużyć trwałość kosmetyków? Używaj i przechowuj je z głową!
Wiesz jak to jest zastawić cały parking pod blokiem Bentleyami?
Zasłony jako ozdoba
Aparat lingwalny – czy warto się na niego zdecydować?
Pożyczka w Suwałkach – gdzie najtaniej?
Posłanka interpeluje w sprawie drogi S16
Chociaż Minister Infrastruktury zatwierdził do realizacji prace przygotowawcze związane z budową drogi S16 na linii Ełk - Knyszyn, Bożena Kamińska postanowiła zainterpelować w tej sprawie. W piśmie pyta, czy są jeszcze szanse na przeniesienie łącznika Via Carpatii i Via Baltiki na trasę Suwałki-Białystok.

Budowa drogi S16 na linii Ełk-Knyszyn wywołuje na Suwalszczyźnie wiele emocji. Realizacja tego wariantu połączenia Via Carpatii i Via Baltiki oznacza bowiem, że Suwałki jeszcze długo nie będą miały szybkiej i nowoczesnej drogi do Białegostoku. Pomimo licznych sprzeciwów i apeli o zmianę koncepcji budowy, ministerstwo pozostaje nieugięte. Co więcej, na początku sierpnia zatwierdzono do realizacji zadanie polegające na pracach przygotowawczych do realizacji inwestycji.

Bożena Kamińska postanowiła jednak zainterpelować w tej sprawie. W piśmie do Andrzeja Adamczyka, Ministra Infrastruktury pyta o to, jakie są na dziś szanse połączenia dróg ekspresowych Via Baltica i Via Carpatia poprzez realizację wariantu Białystok – Korycin – Augustów (węzeł Raczki). - Dlaczego apele i interwencje organów oraz organizacji reprezentujących społeczności lokalne i branżowe z północnych obszarów województwa podlaskiego nie doczekały się należytego odzewu ze strony Ministerstwa - napisała w interpelacji.

A trzeba zauważyć, że sprzeciwów było sporo. Krytyczne stanowiska wyraziła między innymi Rada Miejska w Suwałach, Augustowie, czy rada Gminy Korycin. Łącznik na trasie Ełk-Knyszyn krytykowali także lokalni przedsiębiorcy, którzy zwracali uwagę na to, jak ważna i potrzebna jest szybka, ale zarazem bezpieczna droga łącząca dwa największe miasta województwa podlaskiego.

Rozgoryczenia nie kryją też sami suwalczanie. Widać to między innymi na przykładzie wpisów na naszym portalu. Brak działania zarzucają jednak głównie lokalnym parlamentarzystom i senatorom, którzy mogliby wpłynąć na decyzje rządu. - Gdzie była senator Anders i poseł Zieliński, kiedy Suwałki wykluczano komunikacyjnie? Dlaczego nic z tym nie zrobili? - pytają. - Panie Jarosławie Zieliński, pani Bożeno Kamińska, postarajcie się zrobić coś bardzo istotnego dla naszego miasta, co będzie miało wpływ przez dziesiątki a może i setki lat na życie naszych potomków w tym mieście - napisała użytkowniczka Jola.

komentarze [17] | powrót »


PARTNERZY© 2007-2019 Internet i Programowanie - Podlaski Serwis Informacyjny - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis mojepodlasie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników.
e-mail: redakcja@mojepodlasie.pl


statystyka