Google wszędzie w serwisie
 
 
 
   

Twoje konto

   
     
    Biuletyn informacyjny  
  
 
  Usługi [15368]
  Sprzęt komputerowy [7731]
  Motoryzacja [74653]
  Sprzęt audio-video [54]
  Telefony komórkowe [12893]
  Nieruchomości [172]
  Praca [91582]
  Turystyka [362]
  Inne [10536]
  Agroturystyka
  Pensjonaty
  Domy i domki
  Hotele i motele
  Ośrodki wczasowe
  Turystyka aktywna
  Szkolenia i konferencje
  Gastronomia
  Campingi
dodaj swoją firmę »
Dom i budownictwo Finanse Handel Komputery i Internet Komunikacja i transport Kultura i Sztuka Medycyna i zdrowie Motoryzacja Nauka i szkolnictwo Prawo i podatki Produkcja Reklama i media Rolnictwo i ogrodnictwo Rozrywka i gastronomia Sport i rekreacja Turystyka i noclegi Urzędy, instytucje i organizacje Usługi Telekomunikacja Zdrowie i uroda
dodaj swoją reklamę »
Praca kierownik Media Expert
Fryzjer dziecięcy
Czego trzeba na Sejneńskiej?
Hocus Pokus Praca
ortopeda dziecięcy
Przychodnia genetyczna i rezonans
plaże okolice
sprzęt agd
muzeum wystawy
Pizza Suwałki gdzie?
Internetowa baza nieruchomości

Ostatnie mieszkanie w ofercie


pokaż więcej »
Dane NBP
(kurs średni)
z dnia: 19-04-19

1 USD: 3,8051
1 EUR: 4,2802
1 CHF: 3,7557
1 LTL :
1 GBP: 4,9479
Wiosenna metamorfoza z Perfumerią Douglas
Jak znaleźć atrakcyjne ubezpieczenie OC?
Wiosenne kwiaty cebulowe
Jak zaplanować wakacje z dzieckiem? Poradnik dla rodziców
Wyraź siebie zapachem! Perfumy, które będą pasować do Twojej osobowości
Marszałek dofinansuje suwalskie lotnisko
6 milionów złotych ma przekazać zarząd województwa podlaskiego na budowę pasa startowego w naszym mieście. Ostateczna decyzja w tej kwestii zapadnie w najbliższy poniedziałek. Miasto podpisało już jednak umowę z firmą, która wybuduje lotnisko.

- Jako samorząd województwa zobowiązaliśmy się 9 stycznia 2017 roku do finansowania dwóch inwestycji dotyczących lotnisk lokalnych w Białymstoku i Suwałkach - przypomniała wicemarszałek Anna Naszkiewicz. - Podpisaliśmy już umowę odnośnie Białegostoku i teraz będziemy podejmować uchwałę do sejmiku województwa o udzieleniu pomocy finansowej miastu Suwałki w wysokości 6 mln zł, po 3 mln wypłacane w tym i przyszłym roku - dodała. Wicemarszałek Naszkiewicz wyraziła też przekonanie, że w poniedziałek 10 września taka umowa w czasie obrad sesji sejmiku województwa zapadnie.

Czesław Renkiewicz podziękował za wsparcie starań suwalskiego samorządu. - W ubiegłym tygodniu podpisaliśmy umowę z konsorcjum dwóch firm warszawskich na budowę lotniska, która zakończyć się ma do 30 czerwca 2019 roku - powiedział. - Niestety rozstrzygnięty przetarg pokazał, że musimy przekazać 27 mln zł na budowę, więcej niż zakładaliśmy pierwotnie. 6 mln już właściwie mamy dzięki deklaracji samorządu województwa, kolejnych 10 mln zł mamy zadeklarowane z fabryki mebli Forte, a resztę pokryjemy z budżetu miasta - dodał.

Pas w Suwałkach ma mieć 1320 m długości i 30 m szerokości. Będą mogły z niego korzystać samoloty pasażerskie przewożące do 50 osób, w tym śmigłowce, szybowce, motolotnie, awionetki czy małe samoloty o napędzie tłokowym. W ramach tej inwestycji powstaną też: płyta do zawracania, płyta postojowa, droga kołowania czy infrastruktura techniczna.

Suwalskie lotnisko będzie miało parametry zbliżone do białostockiego portu w Krywlanach, na którym też będą mogły lądować śmigłowce, szybowce, motolotnie, awionetki i małe samoloty pasażerskie. Zapewnione ma też mieć oświetlenie pasa, drogę kołowania, płytę postojową, ogrodzenie.

Źródło: Wrota Podlasia

komentarze [62] | powrót »


PARTNERZY© 2007-2019 Internet i Programowanie - Podlaski Serwis Informacyjny - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis mojepodlasie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników.
e-mail: redakcja@mojepodlasie.pl


statystyka