Google wszędzie w serwisie
 
 
 
   

Twoje konto

   
     
    Biuletyn informacyjny  
  
 
  Usługi [15368]
  Sprzęt komputerowy [7731]
  Motoryzacja [74653]
  Sprzęt audio-video [54]
  Telefony komórkowe [12893]
  Nieruchomości [172]
  Praca [91583]
  Turystyka [362]
  Inne [10536]
  Agroturystyka
  Pensjonaty
  Domy i domki
  Hotele i motele
  Ośrodki wczasowe
  Turystyka aktywna
  Szkolenia i konferencje
  Gastronomia
  Campingi
dodaj swoją firmę »
Dom i budownictwo Finanse Handel Komputery i Internet Komunikacja i transport Kultura i Sztuka Medycyna i zdrowie Motoryzacja Nauka i szkolnictwo Prawo i podatki Produkcja Reklama i media Rolnictwo i ogrodnictwo Rozrywka i gastronomia Sport i rekreacja Turystyka i noclegi Urzędy, instytucje i organizacje Usługi Telekomunikacja Zdrowie i uroda
dodaj swoją reklamę »
Praca kierownik Media Expert
Fryzjer dziecięcy
Czego trzeba na Sejneńskiej?
Hocus Pokus Praca
ortopeda dziecięcy
Przychodnia genetyczna i rezonans
plaże okolice
sprzęt agd
muzeum wystawy
Pizza Suwałki gdzie?
Internetowa baza nieruchomości

Działka budowlana w miejscowości Dubowo, gm. Sejny


pokaż więcej »
Dane NBP
(kurs średni)
z dnia: 19-04-19

1 USD: 3,8051
1 EUR: 4,2802
1 CHF: 3,7557
1 LTL :
1 GBP: 4,9479
Wiosenna metamorfoza z Perfumerią Douglas
Jak znaleźć atrakcyjne ubezpieczenie OC?
Wiosenne kwiaty cebulowe
Jak zaplanować wakacje z dzieckiem? Poradnik dla rodziców
Wyraź siebie zapachem! Perfumy, które będą pasować do Twojej osobowości
Cała Polska kpi z podwójnych obchodów w Suwałkach
Wieść o konkurencyjnych obchodach rocznicy wybuchu II wojny światowej wyszła poza nasze miasto. O tym, jak 1 września wiceminister Zieliński obudził suwalczan o godzinie 4:45, huczy już niemal cała Polska. Niestety podział, jaki od 2 lat widoczny jest w Suwałkach, nie jest powodem do dumy.

Podwójne obchody święta Konstytucji 3 Maja, rocznicy napaści Związku Radzieckiego na Polskę, a nawet konkurencyjny Dzień Dziecka - taka sytuacja od ponad dwóch lata ma miejsce w naszym mieście. Suwalczanie, niezależnie od tego jak postrzegają tę sytuację, przywykli już, że oddzielnie świętuje ratusz, oddzielnie zaś służby mundurowe wraz z nadzorującym je wiceministrem Jarosławem Zielińskim. Zorganizowane przed kilkoma dniami podwójne obchody 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej były jednak ewenementem, który podchwyciły media ogólnopolskie.

Artykuł „Wiceminister Zieliński zorganizował własne obchody wybuchu II wojny. Zakłócał ciszę nocną” pojawił się wczoraj na łamach Wirtualnej Polski. - Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński zorganizował w Suwałkach własne obchody wybuchu II wojny światowej z udziałem przedstawicieli wojska. Była salwa armatnia i wyły syreny. Polityk przepraszał mieszkańców. Kilka godzin później zorganizowano drugie, samorządowe obchody - czytamy w artykule.

Autor przytacza też wypowiedź prezydenta Suwałk, który kilka godzin po wiceministrze Zielińskim także stanął pod pomnikiem Żołnierzy Września 1939 roku. - Przez długie lata mogliśmy w Suwałkach wspólnie świętować i obchodzić różne uroczystości patriotyczne, państwowe, samorządowe. Po raz pierwszy, przy tym pomniku odbywają się dwie uroczystości. Jest to bardzo smutne, budzi nasze zdziwienie i gorzkie refleksje - powiedział Czesław Renkiewicz.

- Suwalczanie nas pytają - dlaczego wspólnie nie możemy obchodzić w naszym mieście ważnych dla narodu polskiego i suwalczan świąt i rocznic? W innych miastach wspólne świętowanie wychodzi - nawet w tych, w których nie sprawują władzy przedstawiciele obecnej koalicji rządzącej - mówił prezydent.

komentarze [60] | powrót »


PARTNERZY© 2007-2019 Internet i Programowanie - Podlaski Serwis Informacyjny - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis mojepodlasie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników.
e-mail: redakcja@mojepodlasie.pl


statystyka