Google wszędzie w serwisie
 
 
 
   

Twoje konto

   
     
    Biuletyn informacyjny  
  
 
  Usługi [15710]
  Sprzęt komputerowy [7771]
  Motoryzacja [74947]
  Sprzęt audio-video [62]
  Telefony komórkowe [12927]
  Nieruchomości [172]
  Praca [96239]
  Turystyka [364]
  Inne [10612]
  Agroturystyka
  Pensjonaty
  Domy i domki
  Hotele i motele
  Ośrodki wczasowe
  Turystyka aktywna
  Szkolenia i konferencje
  Gastronomia
  Campingi
dodaj swoją firmę »
Dom i budownictwo Finanse Handel Komputery i Internet Komunikacja i transport Kultura i Sztuka Medycyna i zdrowie Motoryzacja Nauka i szkolnictwo Prawo i podatki Produkcja Reklama i media Rolnictwo i ogrodnictwo Rozrywka i gastronomia Sport i rekreacja Turystyka i noclegi Urzędy, instytucje i organizacje Usługi Telekomunikacja Zdrowie i uroda
dodaj swoją reklamę »
Praca kierownik Media Expert
Fryzjer dziecięcy
Czego trzeba na Sejneńskiej?
Hocus Pokus Praca
ortopeda dziecięcy
Przychodnia genetyczna i rezonans
plaże okolice
sprzęt agd
muzeum wystawy
Pizza Suwałki gdzie?
Internetowa baza nieruchomości

Kamienica w centrum Suwałk - ul. Kościuszki


pokaż więcej »
Dane NBP
(kurs średni)
z dnia: 19-09-19

1 USD: 3,9267
1 EUR: 4,3425
1 CHF: 3,9612
1 LTL :
1 GBP: 4,9062
Co może być znakiem towarowym? Wszystko, co musisz wiedzieć o ochronie marki
Nowa inwestycja w Suwałkach – Piano Park, to światowa liga budownictwa.
Jak przedłużyć trwałość kosmetyków? Używaj i przechowuj je z głową!
Wiesz jak to jest zastawić cały parking pod blokiem Bentleyami?
Zasłony jako ozdoba
Będą kolejne połączenia kolejowe w naszym województwie
Zarząd Województwa Podlaskiego podpisał aneks do umowy z Przewozami Regionalnymi na wydłużenie niektórych relacji i dodanie nowych pociągów. Mają pojawić się m.in. dodatkowe kursy na trasie Białystok – Suwałki. Zarząd rozważa także wprowadzenie biletu aglomeracyjnego.

- Kontynuujemy prace podjęte już dwa lata temu o zwiększeniu przewozów kolejowych w województwie, dokładamy nowe połączenia. Zauważyliśmy, że w ostatnim roku ilość pasażerów zwiększyła się o 13%. Oczywiście kosztuje nas to dodatkowe środki, ale w porównaniu do ilości pasażerów jest to kwota skromna - powiedział marszałek Jerzy Leszczyński. Dyrektor Podlaskiego Oddziału Przewozów Regionalnych Janina Wilczewska zaznaczyła, że jako przewoźnik są przygotowani do realizacji aneksu w następnym roku. Radny Sejmiku Województwa Podlaskiego dodał, że jeśli uda się stopniowo zwiększać ilość przejazdów, to możliwe będzie wprowadzenie biletu aglomeracyjnego.

Pociąg, który jeździł w relacji Białystok – Łapy od stycznia będzie kursował do Szepietowa. Na trasie Białystok – Czeremcha pojedzie dodatkowa para pociągów. Wydłużona zostanie również relacja pociągu kursującego do Grajewa. Natomiast na trasie Białystok – Suwałki zostały rozszerzone terminy kursowania. Podobnie jest w relacjach Białystok – Kuźnica Białostocka, Hajnówka – Siedlce i Białystok – Czeremcha. -Utrzymujemy też połączenie Białystok – Kowno, które szczególnie na trasie do Suwałk w weekendy cieszyło się popularnością, również połączenie Białystok - Waliły w okresie letnim, a w przyszłości linia kolejowa Bielsk Podlaski – Hajnówka - uzupełnił marszałek Leszczyński.

Na podstawie aneksu samorząd województwa przeznaczy kwotę ponad 25 mln zł, co pozwoli uruchomić średnio w dobie 69 pociągów regionalnych. Zarząd informuje, że jest to największe zamówienie eksploatacyjne ostatnich lat. Ponadto w 2018 roku w trzech pojazdach elektrycznych zostały zamontowane biletomaty, wi-fi, system zliczania pasażerów. Wi-fi zostało zamontowane też w trzech pojazdach spalinowych. Na przełomie 2018 r. i 2019 r. w ramach przeglądów okresowych kolejne cztery pojazdy spalinowe zostaną doposażone również w te same urządzenia.

Źródło: Wrota Podlasia

komentarze [6] | powrót »


PARTNERZY© 2007-2019 Internet i Programowanie - Podlaski Serwis Informacyjny - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis mojepodlasie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników.
e-mail: redakcja@mojepodlasie.pl


statystyka