Google wszędzie w serwisie
 
 
 
   

Twoje konto

   
     
    Biuletyn informacyjny  
  
 
  Usługi [15180]
  Sprzęt komputerowy [7720]
  Motoryzacja [73992]
  Sprzęt audio-video [54]
  Telefony komórkowe [12865]
  Nieruchomości [172]
  Praca [88688]
  Turystyka [361]
  Inne [10409]
  Agroturystyka
  Pensjonaty
  Domy i domki
  Hotele i motele
  Ośrodki wczasowe
  Turystyka aktywna
  Szkolenia i konferencje
  Gastronomia
  Campingi
dodaj swoją firmę »
Dom i budownictwo Finanse Handel Komputery i Internet Komunikacja i transport Kultura i Sztuka Medycyna i zdrowie Motoryzacja Nauka i szkolnictwo Prawo i podatki Produkcja Reklama i media Rolnictwo i ogrodnictwo Rozrywka i gastronomia Sport i rekreacja Turystyka i noclegi Urzędy, instytucje i organizacje Usługi Telekomunikacja Zdrowie i uroda
dodaj swoją reklamę »
Praca kierownik Media Expert
Fryzjer dziecięcy
Czego trzeba na Sejneńskiej?
Hocus Pokus Praca
ortopeda dziecięcy
Przychodnia genetyczna i rezonans
plaże okolice
sprzęt agd
muzeum wystawy
Pizza Suwałki gdzie?
Internetowa baza nieruchomości

Kamienica w centrum Suwałk - ul. Kościuszki


pokaż więcej »
Dane NBP
(kurs średni)
z dnia: 18-01-19

1 USD: 3,7694
1 EUR: 4,2964
1 CHF: 3,7917
1 LTL :
1 GBP: 4,8773
Pralko-suszarka Samsung - 5 powodów, dla których warto ją mieć!
Gdzie szukać najlepszej oferty OC dla młodych?
Kupno mieszkania? Jak znaleźć dobry kredyt?
Opinie o pracodawcach - jak sprawdzić, czy firma jest godna zaufania?
Czy warto kupić ubezpieczenie turystyczne na wakacje?
DO: Dlaczego trudno znaleźć pracownika?

prosta sprawa
wszystko rozchodzi się o kasę - nasi nie chcą pracować za marne grosze. bo za 1500 zł to jedynie marnie wegetować można a nie żyć. A Ukraińcy głupi też nie są - skoro juz opuszczają swoje domy, kraj to chyba bardziej im się opłaca pracować za 1300 euro niż 1300 zł.
autor: ~fircyk
Do pracodawców
Jeżeli pracownik zarobi godziwe pieniądze za swoją pracę, będzie się jej trzymał, natomiast płace, którą oferują nam lokalni przedsiębiorcy, zmusza nas do wyjazdu do innego miasta, kraju. Składając wypowiedzenie, mój były szef, nie robił mi problemu i sam popierał mój wyjazd za granicę, bo wiedział, że tam zarobię więcej za tą samą pracę, niż tą wykonaną w Suwałkach.
autor: ~asd
i.... niespodzianka!!!
"Zakład Ubezpieczeń Społecznych potwierdził, że polski podatnik sfinansuje emerytury Ukraińców przyjeżdżających do Polski, zarówno za lata przepracowane w Polsce, jak i za lata przepracowane na Ukrainie." https://kresy.pl/wydarzenia/zus-potwierdza-polscy-podatnicy-sfinansuja-ukraincom-emerytury-lata-przepracowane-ukrainie-rzad-nabiera-wody-usta/
autor: ~Suwak
Do ~Suwak
W sumie to bez różnicy, czy pracuje Polak, Ukrainiec. Zarobione pieniądze wydamy w biedronce (podatek do Portugalii), tesco (podatek do UK), OBI oraz Lidl (podatek do Niemiec), Statoil (podatek do Norwegii) itd... Oczywiście pracownik pracujący w w/w firmach odprowadza podatek do Polski, ale podatek od obrotu rozliczany jest za granicą. Ludzie szukają jak najtańszych produktów i kupują np. w biedronce, zamiast w osiedlowym sklepiku, rozumiem wasz wybór - bo za drogo, ale sami napędzacie rynek zagraniczny, zamiast swój własny, co skutkuje sprzedażą Polskich marek zagranicznym korporacjom. Więc pieniądze które wpływają do zusu, czy to z Polski, Czy z Ukrainy nie maja prawie żadnego znaczenia (mały procent). Czasem pojawia się podwójny podatek, ale o tym już media nie napiszą. Zapraszam do dyskusji: Zawód np. Policjant/Nauczyciel/Lekarz opłacany jest z naszych podatków, a jednocześnie sam płaci podatek od zarobku, oraz na swoją emeryturę. (Czy to nie jest, przekładanie przez państwo, pieniędzy z kieszeni lewej do prawej ?)
autor: ~zzz
czas zacząć płacić
Zacznijcie płacić to pracownicy wrócą do kraju . Sam pracuję za granicą i kilka miesięcy temu poszedłem na rozmowę do dużego zakładu pracy w Suwałkach i tam oferowano mi 3500 za pracę w świątek , piątek i niedzielę i w nocy . A szef burak zaczął się bardziej interesować ile to ja zarabiam za granicą i ile to już mogę mieć pieniędzy niż rozmową o mojej wiedzy i doświadczeniu, Zgadnijcie co to za firma ?
autor: ~Jaćwing
Pracodawca
To i ja wtrąć. Wiosna tegoż roku byłem na rozmowie kwalifikacyjnej u "lokalnego, młodego" przedsiębiorcy na ulicy Bakałarzewskiej. Rozmowa jak rozmowa co oczekuję co on oczekuje i tak dalej. Jednak mnie interesowało jak rozliczana jest praca w soboty bo tak sklep jest czynny. Cytuję odpowiedź: "dwie soboty w miesiącu są pracujące dwie wolne. Za pracujące soboty ja nie płacę oraz nie udzielam wolnego dnia. Po prostu trzeba przyjść do pracy" Komentarz pozostawiam Wam...
autor: ~Olek
do ~Olek
Trochę to naciągana historia, lecz jeżeli to prawda, proponuję sprawę zgłosić do PIP (państwowej inspekcji pracy), Pan zapewnię nie znalazł tam zatrudnienia, ale pomoże Pan ludziom pracującym w tej "firmie" - pracownik zawsze musi być wynagrodzony za swoją pracę, "firma" zatrudniająca ludzi, generującą zyski/straty to nie instytucja charytatywna.
autor: ~zzz
Dlaczego trudno znaleźć pracownika
Nie trzeba geniusza, by rozwiązać tę trywialną "łamigłówkę": 1. Zacząć płacić pracownikom atrakcyjniejsze wynagrodzenie, by nie musieli wyjeżdżać na zachód by móc utrzymać rodziny i trochę odłożyć na życie. 2. Zacząć szanować pracowników - oferować im różne udogodnienia, szkolenia, możliwość rozwoju, ludzkie warunki i godziny pracy, itp. Inaczej jesteśmy skazani na zalanie przez ludzi ze wschodu...
autor: ~Litwin
Praca
Pracodawcy muszą godziwie płacić za pracę. Niech ogłoszą ,że płacą 4000 na rękę to pod bramą będzie stał tłum ludzi chętnych do pracy.
autor: ~max
imię:
e-mail:
temat:
treść:

Wpisz kod widoczny powyżej
 

PARTNERZY© 2007-2019 Internet i Programowanie - Podlaski Serwis Informacyjny - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis mojepodlasie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników.
e-mail: redakcja@mojepodlasie.pl


statystyka