Google wszędzie w serwisie
 
 
 
   

Twoje konto

   
     
    Biuletyn informacyjny  
  
 
  Usługi [15645]
  Sprzęt komputerowy [7753]
  Motoryzacja [74936]
  Sprzęt audio-video [56]
  Telefony komórkowe [12918]
  Nieruchomości [172]
  Praca [95384]
  Turystyka [364]
  Inne [10667]
  Agroturystyka
  Pensjonaty
  Domy i domki
  Hotele i motele
  Ośrodki wczasowe
  Turystyka aktywna
  Szkolenia i konferencje
  Gastronomia
  Campingi
dodaj swoją firmę »
Dom i budownictwo Finanse Handel Komputery i Internet Komunikacja i transport Kultura i Sztuka Medycyna i zdrowie Motoryzacja Nauka i szkolnictwo Prawo i podatki Produkcja Reklama i media Rolnictwo i ogrodnictwo Rozrywka i gastronomia Sport i rekreacja Turystyka i noclegi Urzędy, instytucje i organizacje Usługi Telekomunikacja Zdrowie i uroda
dodaj swoją reklamę »
Praca kierownik Media Expert
Fryzjer dziecięcy
Czego trzeba na Sejneńskiej?
Hocus Pokus Praca
ortopeda dziecięcy
Przychodnia genetyczna i rezonans
plaże okolice
sprzęt agd
muzeum wystawy
Pizza Suwałki gdzie?
Internetowa baza nieruchomości

Grunt budowlany w Słobódce, gm. Szypliszki


pokaż więcej »
Dane NBP
(kurs średni)
z dnia: 20-08-19

1 USD: 3,9408
1 EUR: 4,3656
1 CHF: 4,0227
1 LTL :
1 GBP: 4,7654
Co może być znakiem towarowym? Wszystko, co musisz wiedzieć o ochronie marki
Nowa inwestycja w Suwałkach – Piano Park, to światowa liga budownictwa.
Jak przedłużyć trwałość kosmetyków? Używaj i przechowuj je z głową!
Wiesz jak to jest zastawić cały parking pod blokiem Bentleyami?
Zasłony jako ozdoba
DO: Odsłonięcie pomnika tylko dla wybranych

Ile
Pomniki nie przywroca zycia ofiarom a my jak nie umiemy wyciagnac wnioskow z tej bolesnej lekcji tak bedziemy w przyszlosci odslaniac kolejne pomniki - ile razy w tym roku bedziem obchodzic rocznice oblawy?
autor: ~Wojtek546
Gratulacje
Bardzo dobry projekt pomnika. Nawiązujący w formie do Katedry Rodina. Szkoda, że nie podaje się jego autora. W każdym razie gratulacje! Z pewnością ten pomnik lepiej wpisze się w krajobraz i historię Suwałk, niż świątki Renkiewicza.
autor: ~Zorro
Jak zwykle
Tylko jeden portal ciągle zaczyna od wpisu a miasta nie zaproszono a g.... mnie to obchodzi. Każdy zaprasza tego kogo chce.
autor: ~Olaf
usunięto przez administratora
usunięto przez administratora
autor: brak
Do Zorro
Katedra Rodina to dwie splecione dłonie RÓŻNYCH osób symbolizujące m. in. wspólnotę i pojednanie. Pisząc o podziałach, nie powołuj się na to dzieło "znawco sztuki".
autor: ~Krycha
Racaja Zorro
Po co Renkiewicz na tak wspaniałej uroczystości???
autor: ~anthrax
Wiadomo kto dzieli ludzi
@Zorro Ty chyba już popadasz w obłęd spowodowany nienawiścią? Ogarnij się, życie jest zbyt krótkie by marnować go na prywatne wojenki.
autor: ~Alex
najważniejsze
...że nie było sprzątania bo nie było konfetti, hałasu bo nie latał helikopter z którego je rozrzucano, było bezpiecznie bo policja nie musiała siedzieć i ciąć konfetti tylko byli na ulicach, nie było rozwalonych limuzyn i innych krajowych standardów. Pomnik piękny, szczytny cel. I po co się kłócić? Pozdrawiam.
autor: ~doktor
Do Krychy
Nie piszę o podziałach, tylko gratuluję bardzo dobrego projektu pomnika. W duchu Rodina. Proszę czytać ze zrozumieniem.
autor: ~Zorro
usunięto przez administratora
usunięto przez administratora
autor: brak
Ten tytuł artykułu
Redakcjo kto daje taki tytuł artykułu Odsłonięcie pomnika tylko dla wybranych. Ludzie co za idiotyzm tytułu bo ktoś może zrozumieć ,że dla tych co zostali straceni. Czyli dla części pomnik a dla drugiej nie . O zgrozo.
autor: ~Kasia
OKRUTNA PRAWDA
A byli SB-cy z Suwałk dobrze się mają ,mają interesujące stanowiska ,są osobami publicznymi i borze się mają .
autor: ~Janusz
"Odsłonięcie pomnika
dla wybranych", "podczas wczorajszego wydarzenia udział wzięło kilkaset osób"... No i "nowa hala sportowa rośnie w siłę" :) Razem z prezydentem chodziliście do szkoły?
autor: ~Platon, a może Pluton
redakcja
Droga redakcjo. Po co taki tytuł i szukanie tzw ,,sensacji na siłę''?. Kto był zaproszony to był, piękna uroczystość, piękny pomnik, o tym należy pisać; a takie wnikanie kto kogo czemu nie zaprosił jest niesmaczne. Jeżeli nie zaproszono prezydenta to muszą być jakieś powody i nie wam w to wnikać dociekać; może czułby się niekomfortowo w tym gronie ze względu na swoje zaszłości polityczne, może był zaproszony ale miał inne ważne sprawy?, takich może jest wiele. Pan prezydent działa na wielu obszarach, ciężko pracuje, co raz więcej ludzi ściąga do Suwałk ze wschodu aby tu pracować; nigdzie nie jest powiedziane że musi być wszędzie.
autor: ~xyz
Tytuł bardzo dobry - adekwatny do sytuacji,
dobrze, ze autor ma odwage nazywac rzeczy po imieniu. Jeśli ktoś nie widzi w tym politycznej rozgrywki, potyczki, propagandy to jest zwykłym idiotą i tyle i nie ma co z nim dyskutować.. ale to w tym miescie nie pierwszy raz, wiec sytuacja nie powinna dziwic. Zachowanie karygodne, co to miało byc? kara? kolejny podział na lepszych i gorszych, godnych i godnych mniej? POWTÓRKA Z ROZRYWKI? Niezależnie od układów i sympatii albo jej braku, władze miasta powinny otrzymać oficjalne zaproszenie - tak byłoby w cywilizowanym mieście (kraju), tak postapiliby ludzie z klasą, reprezentujący wysoki poziom kultury politycznej i osobistej, ale jest jak jest.. W sumie to było do przewidzenia. Przykre to.
autor: ~Miceky
Kpina i śmiech na sali!
I co redakcja suwalki.info zaspała i pisze że nie zaproszono. Setek suwalczan też nie zaproszono a jednak byli. Czyżby redakcja przeoczyła ważne wydarzenie i próbuje się wytlumaczyć? To redakcję trzeba aż zapraszać żeby coś zrelacjonowała? Kpina i śmiech na sali!
autor: ~darek
...
Niestety to chyba już taki znak rozpoznawczy obecnej frakcji rządzącej: pomniki, uroczystości, pamięć i tożsamość narodowa.. Szkoda, że ponad połowa suwalczan - szczególnie młodszych, po raz pierwszy o obławie przeczyta właśnie w tym artykule. (..) Chora obłuda! Pamięć o poległych stała się częścią gry politycznej - wstyd. Nawet w takiej sytuacji całkowity brak godnej postawy i właściwego zachowania. Jak to jest, kiedy "pamięć o bohaterach" zamiast budować i łączyć dzieli? ktoś odpowie?
autor: ~Miceky
Mickey
A czym zajmowała się poprzednia frakcja???
autor: ~anthrax
~anthrax
oczywiście tym samym tylko trochę bardziej w swoją stronę.. ale mam wrazenie, ze poprzednia frakcja nie mieszała do polityki kościoła, nie dzieliła ludzi, nie podburzała przeciw sobie tak jak to ma miejsce obecnie. Wiesz, że zwaśnionym społeczeństwem łatwiej manipulować, prawda? Z resztą co to ma do rzeczy, mamy tu i teraz. Czy rozliczanie tego, co było 30-40 lat temu sprawi, ze latwiej bedzie zyc? Nie, ale temat zastepczy doskonały i jest przeciez elektorat 500+, 300+ takze moga sobie na to pozwolic, w końcu podatnicy za to zaplaca (ci, którzy pracują).. a w miedzy czasie dopasujemy prawo i konstytucje pod wlasne potrzeby. Ta akcja z zaproszeniem na uroczystoac albo brakiem zaproszenia to jedna z wielu "czystych" zagrywek obecnych.. i mam na mysli głowie UM, choc media tez nie powinny byc dzielone na.. a tu ewidentnie podział czuć przez skórę, zapraszamy wszystkich, albo nikogo, nie sadzisz? Moznaby pisac i pisac no ale schodzimy z tematu, przepraszam. Po prostu chciałem Ci odpowiedzieć. Pozdrawiam,
autor: ~Miceky
Zdaje się,
że obecna ekipa (prezydent Renkiewicz i jego poprzednik) rządzi miastem od 2002 r. W jaki sposób w ciągu tych 16 lat uczcili pamięć ofiar Obławy Augustowskiej? Proponuję usiąść w kącie i wstydzić się, a nie pyskować. Komuszki.
autor: ~Platon, a może Pluton
i dobrze,
wśród współpracowników renkiewicza są ludzie na których znak polski walczącej działa jak krucyfiks na diabła. Po co więc fundować im takie katusze, okazano im miłosierdzie.
autor: ~olo
Chamski tytuł artykułu
Ten pomnik został odsłonięty dla zamordowanych a nie dla wybranych. A kto był a nie był to sprawa drugorzędna.
autor: ~taksjw
pomnik
kto jest gospodarzem miasta?? prezydent. i kultura wymagałaby aby jednak zaprosić władze miasta! a te (pomijając sympatie czy antypatie) wiedziałyby jak się zachować przy tak szczególnej uroczystości. ale skoro PiS nawet konkurencyjny dzien dziecka organizuje, to w sumie w przypadku wczorajszego odsłonięcia pomnika, tez nie ma co się dziwić...
autor: ~chadidża
usunięto przez administratora
usunięto przez administratora
autor: brak
Brawo
Zorro brawo i właśnie tu mamy odpowiedź czemu ktoś nie zaprasza tego czy tego . A ta komisja jest żywym dowodem kim ktoś się otacza.
autor: ~Barka
do Zorro
ale nikt tu nie mówi o skrajnościach!!! tylko o gospodarzu miasta! i dobrze wszyscy wiemy, że jeszcze jakieś 3 lata temu prezydent byłby zaproszony przez Związek Pamięci Ofiar Obławy Augustowskiej. A teraz jest jak jest... poprostu odgórny zakaz
autor: ~chadidża
Są takie sytuacje
Powiem krótko. Legalnie wybrane władze miejskie powinny być zapraszane na takie uroczystości, zwłaszcza sfinansowane za pieniądze podatników. Tu nie mogą decydować wzajemne animozje i podziały polityczne. To nie była prywatna, rodzinna uroczystość, na którą gospodarz może dobierać sobie gości, choć i w takich sytuacjach, kultura i zasady chrześcijańskie nakazują zapraszać także bliskich członków rodziny, za którymi nie przepadamy.
autor: ~Jerzy Broc
do chadidży: biogram
Renkiewicz w biogramie w Encyklopedii Oxfordzkiej z 2016 roku, na stronie 983, wymienił swój ulubiony czas, na pierwszym miejscu: 1981 służba wojskowa w czasie wybuchu stanu wojennego. Pozostawiam to bez komentarza.
autor: ~Zorro
Panie Jerzy
Ten pomnik powstał bez udziału pieniędzy miejskich. Pozdrawiam
autor: ~Jakub
Panie Jakubie
Szkoda, że nie podał pan więcej szczegółów. Czy wystąpiono o dofinasowanie i jaka była reakcja suwalskiego ratusza? Do kogo należy teren, na którym stoi ten pomnik? Kto wydał stosowne zezwolenie na jego postawienie? itp. itd.
autor: ~Jerzy Broc
Panie Jerzy
To co mi wiadomo były z początku trudności i z miejscem i przydzieleniem kwoty. Jaka kwota została przydzielona nie wiem tylko słyszałem wypowiedź ,że komitet budowy pomnika rezygnuje z tych pieniędzy bo znalazł sponsorów na całość a nie na część tylko pomnika. Bo Pan Prezydent przeznaczył tylko część kwoty a resztę miał znaleźć komitet budowy.
autor: ~Jakub
Ten portal to propagandowe dno
Na odległość wali propagandą, od kiedy media są zapraszane zawsze myślałem ze media relacjonują wydarzenia.
autor: ~Kuba
Do Kuby
Każdy ma prawo do własnej oceny, ale łatwo zauważyć, że na tym portalu jest najbardziej pluralistyczna dyskusja, bez oczekiwania na zatwierdzenie przez tzw. moderatora, a w rzeczywistości nierzadko cenzora. Co do zapraszania mediów, to powinna obowiązywać zasada, że zaprasza się wszystkie lokalne lub żadnego. Niestety, dominuje praktyka, że zaprasza się głównie tzw. "życzliwe".
autor: ~Jerzy Broc
do : ~chadidża
Apropo wymagań kultury i dzieci.... wypadałoby również pomyśleć o dzieciach mieszkających w okolicznych gminach, a uczęszczających do suwalskich szkół, klubów sportowych lub innych. Wszak te dzieci, choć nie mieszkają w Suwałkach - reprezentują Suwałki. To one podnoszą wyniki i poziom suwalskich szkół. To te dzieci na arenie sportowej i kulturalnej zbierają laury i rozsławiają Suwałki w kraju i na świecie. Nie dostają ani nagród ani stypendium. Ba, Prezydent może - jak chce, nawet uchwałę zmienić, pod osoby, które nigdy w Suwałkach nie mieszkały, nie mieszkają ani mieszkać pewnie nie będą - ale głośno o nich w telewizji i do suwalskiego klubu należą. Wystarczy kupić tu mieszkanie, czy mieszkać??? Co uchwała na to? Jak prezydent chce tak robi. I w drugą stronę jest tak samo. Niech się nie dziwi, że go nie zapraszają...
autor: ~uczeń z 6,0 / zawodnik z medalem
Dwa pomniki
Jeden pomnik jest w Gibach, drugi w Suwałkach. Widać że pomnik w Suwałkach komitet budowy postanowił przydzielić PiSowi, posłowi Zielińskiemu, ZHR-owi i generalnie aktualnej władzy centralnej. Ich pomnik, ich sprawa - powie ktoś - ale teren miejski, do tego wziął komitet 100 tyś. od miasta a teraz jakoś durno to przyznać, więc i brać pieniądze wstyd i oddać żal. Przynajmniej Orlenowi oddawać nie muszą. Reszta won pod pomnik w Gibach, zgodne z aktualną polityką dzielenia społeczeństwa na lepszych i gorszych, patriotów i ubeków, naszych i waszych, Zielińskich i anty-Zielińskich, ZHR i ZHP. A co tam robi symbol Polski Walczącej, to doprawdy nie wiem. Zgodnie z powyższą logiką powiem: "Oddajcie nam Polskę Walczącą, weźcie sobie żołnierzy wyklętych".
autor: ~Robert Grzybiński
Niestety....
Smutne to jest ale prawdziwe. A to Polska właśnie !!! Czy o taką walczyła ta Pierwsza Solidarność ??? Chyba nie,nie tak miało być. Najgorsze,że zmienia się historię,że traktuje się ludzi jak jakichś baranów ,którzy nie potrafią myśleć,że przekupuje się kawałkiem ochłapa,że traktuje się tych ,którzy myślą jak wrogów,że okłamuje się ludzi na każdym kroku... Ech,szkoda gadać... Optymizmu życzę,bo nic nie jest na stałe...
autor: ~wredota
Do ucznia 6.0
Masz rację suwalska uchwała wyklucza takich zawodników jak Ty, co jest krzywdzące. Mnie wprawdzie nie wyklucza (startuję, jako masters), ale w myśl tej uchwały nie jestem zawodnikiem, a co najwyżej "inną osobą". Ale i tak to nie ma żadnego znaczenia, bo od dwóch lat prezydent już mnie nie zaprasza na coroczne podsumowanie osiągnięć suwalskich sportowców, co jest ewenementem, gdy rozmawiam z innymi mastersami. Jednak, to nie może rzutować na to, że będę uważał, iż prezydenta nie należy zapraszać.
autor: ~Jerzy Broc
Brak grochówki brak władz miejskich
Nie było grochówki na ;imprezie; to nie było ;fachowców; z um . A szczególnie tego byłego funkcjonariusza służb bezpieki PRL ,radnego ,bieduli emeryta - co go prezydent za duże nasze podatników pieniądze zatrudnia w MOPR .Tam biedula dojada .
autor: ~zuch
Wstyd
Wstyd i hańba. O co walczyli o wolną i solidarna Polskę . Bez podziału na lepszych gorszych. Wstydźcsie się tylko hanbicie pamięć zabitych.
autor: ~Tomtom
Powiem tak
Zaproszeni byli wszyscy bo te zaproszenia były czytane w każdym kościele. Panie Jerzy media również były wszystkie zaproszone skoro były te i te to co takie suwalki info obrażone?
autor: ~Ludek
zenada
tekst tradcyjnie anononimowy, brawo!
autor: ~joseph
wredota
A może "Solidarność" walczyła o taką Polskę jak widzi to Schetyna na przykład...Wredny PiS jest u władzy to niech UE zamrozi środki ale jak będzie PO to niech odmrozi. Może taka demokracja ci odpowiada??? Po drugie tyle pyskowaliście o Misiewiczu (poniekąd słusznie)...ale Renkiewicz i jego pociotki w spółkach miejskich to przecież klasyczny przykład nepotyzmu...ale to wam już jakoś dziwnie nie przeszkadza. Pozdrawiam
autor: ~anthrax
Wykształcenie...
Komu nie spojżę w życiorys to historyk. te fakty miały miejsce 75 lat temu. Czy ciągle będziemy żyć historią? Podziały które tworzy Zieliński od lat różnią Suwalczan. Przykład "Dąbek Wolności" i ś.p. Józef Gajewski. Może czas razem brać się do "roboty" a nie ciągle się droczyć?
autor: ~też z Suwałk
Jasne nie nie ma to
jak było śmieciówki i arebeit do śmierci...
autor: ~anthrax
@anthrax
Nie wkładaj proszę wszystkich do jednego worka (a raczej dwóch) na zasadzie kto nie z nami ten przeciw nam. To że nie odpowiada mi czarno-biała wizja świata Zielińskiego i kolegów nie oznacza jeszcze że jestem gotów popierać Renkiewicza. Nie mam zamiaru legitymizować działania jednej kliki usprawiedliwiając to jeszcze głupszymi działaniami drugiej. Nie dam się wtłoczyć w ten prymitywny schemat.
autor: ~Robert Grzybiński
Drogi Robercie
ależ je nie jestem zwolennikiem Zielińskiego i co więcej uważam, że pisiory powinny się go jak najszybciej pozbyć dla swojego własnego dobra
autor: ~anthrax
Renkiewicz i śwagry
Nie rozgrywki pomiędzy partiami na ogólnopolskim forum, ale Renkiewicz i śwagry, to jest prawdziwy problem Suwałk
autor: ~Zorro
Dokładnie
poza tym żeby zamknąć dyskusję to Renkiewiczowi chyba przyjść tam nikt nie zabronił. Nie było tam wejściówek o ile sobie dobrze przypominam
autor: ~anthrax
..
~anthrax tu chodzi o sposób niepoprawny zachowania, nie sprowadzajmy tego do osoby samego prezydenta. Teksty z wejściówkami sa lekko nie na miejscu, to nie Twój poziom, czytam Twoje wypowiedzi i wiem, ze akurat z Toba mozna podyskutowac. Władze miasta, media (wszystkie), bez wybiórczego traktowania, tak byc powino, a było jak było.. Do Ludka: "Zaproszeni byli wszyscy bo te zaproszenia były czytane w każdym kościele."- to co ma być, a co z tymi, którzy akurat nie byli albo nie chodzą, nie można nie chodzić do kościola i byc patriota? Szkoda słów. To akurat było publiczne wydarzenie. Zlosliwych i prostackich postow nawet nie komentuje bo szkoda czasu. Klapki na oczach niektorym przyrosly na stale, co by sie nie dzialo, oni zawsze beda widzieli to samo.
autor: ~M
~też z Suwałk
bravo Ty, krótko, zwięźle i na temat. Fajnie, że nie tylko ja tak to widzę.
autor: ~M
M
Dlatego napisałem, że Zieliński to nie moja bajka...ale z drugiej strony jeżeli zarzucacie pisiorom, że zajmują się tylko pomnikami to czemu tak się tym podniecacie?
autor: ~anthrax
słoma
Nic nie zmieni faktu, że viceministerkowi słoma z butów i burak z twarzy nie zniknie. Przeczekamy, podziękujemy.
autor: ~pet
Racja
ale nic też nie zmieni faktu ( nawet słoma w sandałkach viceministra), że akurat Renkiewicz jest najgorszym prezydentem w historii Suwałk (najlepszym dla pociotków) i jeżeli jedynie nienawiść do pisiorów skłania was do wybrania go na następną kadencję...to gratuluję zdrowego rozsądku.Pozdrawiam
autor: ~anthrax
Dziennikarskie gratulacje!
suwalki.info zaczęło cenzurować wpisy, które nie są przychylne Renkiewiczowi
autor: ~Zorro
~anthrax
bo mnie to boli, ze ludziom sie mydli głowe, mydli wplatujac w to patriotyzm, historie, oamiec o poleglych itp. - a to komfortu zycia nie popawi, ale temat zastepczy doskonaly - pisalem o tym wczesniej. Niech zrobia cos dla spoleczenstwa, a nie tylko wybranych, ktorzy zautomatu zostaja wiernym elektoratem (bo przeceiz nastepni jak przyjda to na pewno obetna bonusy i profity nierobom i tym ktorzy byli normalni ale polasili sie na $ i teraz micza). Mogłbym wymieniac alej, ale tu utnę, to byla odpowiec, bardzo ogolna. Co do wyborow prezydenckich, masz racje po raz kolejny bede wybieral lesze zlo - nienawidze tego, ale nie mam wyjscia. Wolę potknięcia Renkiewicza niz kolesiostwo z ramienia PIS (bo to nie zniknie tylko zmieni sie strona). Bez tego czuje sie w tym kraju zniewolony, gorszy od innych, odkad przyszla dobra zmiana. Zorro bzdury piszesz,wypowiedziec sie moze kazdy, ze mu sie cos podoba albo nie, ale nie obrazac, a u niektorych ta granica sie zatarła. Pzdr
autor: ~M
M
No ale pisiory właśnie robią coś dla społeczeństwa przecież miłośnicy Schetyny też popierają 500+...chyba, że się mylę. Co mieli do zaproponowania poprzednicy??? Niech się zastanowię...śmieciówki i arbeit do śmierci ( za najniższą krajową), no ale o tym już pisałem. Co do zniewolenia to jakoś nie czuję się zniewolony (chociaż nie jestem pisiorem). Co do Renkiewicza to znasz moje zdanie na ten temat...
autor: ~anthrax
Do M
Jeżeli ktoś czuje się przeze mnie obrażony, to zawsze może spotkać się ze mną w sądzie. Tam wszystko sobie wyjaśnimy. Publicznie. Nie boję się. A jeżeli ktoś wcześniej mnie atakował i przegrał w sądzie, a później w ramach zemsty zaatakował moją rodzinę i też przegrał w sądzie (pamiętacie sprawę Anny Reguckiej kontra Drejer?). To chyba wiele wyjaśnia. Nie będę pisał o zbieraniu materiałów, haków i adresów IP... Taka jest prawdziwa twarz dzisiejszych Suwałk.
autor: ~Zorro
a ja się czuje zniewolony i to bardzo,
niestety nie po drodze mi z dobrą zmianą, nie obnosze się z tym ale tez nie ukrywam, konsekwencje pogladow odczułem na własnej skórze, ale nie moge tu o tym psiac, bo tylko zaogniłbym sprawę. Nawet nie przepuszczałem jak gleboko i w jak oderwane tematy siegaja macki polityki - jesli sie czemus sprzeciwiasz. Dalej kosciól - panstwo wyznaniowe, pogwałcenie konstytucji, nocne głosowania, temat rzeka, itd. Znów odbieglismy od tematu.
autor: ~M
Jeszcze jedno, na koniec,
dlaczego gdy tylko wytyka sie oczywiste nieudolnosci obenych rzadzacych, kombinacje, szachrajstwa, zwykle chamstwo, to ich zwolennicy wracaja do tego co bylo, do poprzedników i probuja ich rozliczac, ALBO POKAZAC ZE BYLI GORSI? Moze i byli w niektorych sytuacjach, nie przeczę, no ale nie po to zmienilismy wladze by bylo to samo, prawda? Wychodzi na to, że my (dobra zmiana) jestesmy nie fair, ale poprzednicy tez byli wiec jest OK. Metoda spychologii działa. Grzebanie w tym co było nic nie zmieni, a na lepsze juz na pewno nie. Najwyzej zamknie usta dla krótkowzrocznych, bo przeciez rozliczylismy SB, komunistów, nasza zasluga. Tylko jak to poprawilo Twoj lub moj byt? Nijak, a czas i kasa plynie. To jak z 500+ prosciej zamknac usta kasa pod wygodnym pretekstem, niz zapewnic ludziom godne warunki pracy za godna kase by stad nie uciekali. Suma suwarum: patole zostana patolami bo im tak dobrze, ich dzieci pojda w slady rodzicow, iteligenti ludzie wyjada i tak bo stwierdza ze tu sie nei da zyc, a ludzie do tej pory normalni widzac sytuacje i zarabiajac najnizsza krajowa stwierdzaja ze im sie nie oplaca przy 2 czy 3 dzieci pracowac i jest gorzej niz bylo.
autor: ~M
Zorro
sadami ludzi straszysz czy się zasłaniasz? Nie rozumiem o co Ci chodziło ze zbieraniem zbieraniu materiałów, haków i adresów IP, zupełnie i jak się to ma do kultury rozmowy, którą miałem na mysli, przedstawienia swoich racji bez obrażania czy poniżania i nie myl tego z suchymi faktami, bo fakty to fakty. Sposob wypowiedzi jest wazny, niektore posty wolaja o pomste do nieba, nie wiem czy zauwazyles. Jak najbardziej popieram to jak ktos walczy o swoje i ma odwage pewne sprawy powiedziec glosno, pomimo ryzyka i konsekwencji. Szkoda tylko, ze te bijące w obecna władzę nawet jesli trafia do sadu i tak stoja ponad prawem. Jesli masz wiedze operacyjna, to moze warto ja pokazac szerszemu gronu i uderzyc. oby nie wybiórczo.
autor: ~M
Jeszcze raz do M: nie jestem przedstawicielem dobrej zmiany
Ja już pisałem powyżej, że nie rozgrywki pomiędzy partiami na ogólnopolskim forum, ale Renkiewicz i śwagry, to jest prawdziwy problem Suwałk. Piszesz o tym, że inteligentni ludzie wyjadą z Suwałk... A czyja to zasługa? A może trzeba to pytanie zadać inaczej, czy Suwałki maja dzisiaj moc przyciągania inteligentnych ludzi? Czy osiedlają się tutaj biznesmeni, artyści, naukowcy, którzy promowaliby markę Suwałki? Nie. Jeżeli ktoś ma trochę oleju w głowie, z Suwałk wyjeżdża. W czym tkwi przyczyna? W ratuszu i pomyśle na to miasto. Tego pomysłu tam nie ma. Tam jest prezydent, który przez lata zarabiał więcej niż prezydent Warszawy. I tylko o to chodziło. Dlatego będę namawiał, by nie oddawano głosów na Renkiewicza.
autor: ~Zorro
Jeszcze raz do M...
Nie straszę nikogo sądami. To mnie próbowano straszyć. Na szczęście, nie należę do bojących się. Jak mnie tam z ratusza zaproszono, poszedłem i wygrałem. Także, zawsze mogę się spotkać z Renkiewiczem w sądzie. Nie boję się. Najlepiej przed wyborami.
autor: ~Zorro
Do M: jeżeli prosisz o fakty, to proszę bardzo
Tutaj fragment wyroku sądowego w sprawie przeciwko Drejerowi: zachowanie Dyrektora pozwanego ZDiZ w Suwałkach nosiło znamiona intencjonalnego, świadomego i natężonego złą wolą działania zmierzającego do poniżenia i zdyskredytowania powódki. Zachowanie takie narusza godność pracownika i uzasadnia wręcz uznanie, iż pracodawca postępując w ten sposób dopuścił się ciężkiego naruszenia uprawnień pracowniczych powódki. Drejer nadal jest dyrektorem ZDiZ. Głosując na Renkiewicza dostajesz w bonusie Drejera.
autor: ~Zorro
~Zorro
zaskoczyłeś mnie, pozytywnie. Akurat o tym, ze ludzie wyjada z Suwałk, kraju pisałem w kontekście wątku dot. 500+, ale zgadzam się ze wszystkim, co napisałeś i sie pod tym podpisuję. Brakuje nam ambasadorów miasta, kultury, artystów.. o tych zdolniejszych miasto przypomina sobie gdy ci osiągną spektakularny sukces, ale wtedy to juz trochę poźno, bo ktoś inny w czasie "drogi na szczyt" wyciagnął do nich rękę (mam nadzieje, ze nie zagmatwałem za bardzo). UM jak działa każdy wie i kto tam pracuje i o kogo dba, kto komu co, bo tego zwyczajnie nie da się ukryć w Suwałkach. Niektórzy na wysokich stanowiskach, powiedzmy decyzyjnych są niereformowalni, niezależnie od wieku.. i nietykalni też są, niestety. Znam to od trochę innej strony, ale wnioski te same. Najsmutniejsze jest to, ze nie moza ich zmienic, mlodzi, niezalezni nei maja szans, bo albo konkurs ustawiony pod osobę, albo nie ma kontrkandydata. Ja to wszystko widzę, ale gdyby ktos z ramienia dobrej zmiany miał tam sprawowac rządy to byłoby znacznie gorzej, uwierz. Byloby to samo tylko w 2 stronę. Jesli z kims rozmawiam o lokalnej polityce i ten ktos mialby szanse zaistniec, mogłby cos zmienic to podsumowuje to krótko: ze nie chce pchac się w takie bagno bo wczesniej czy pozniej bym wsiąkł, dopóki będzie stara gwardia (niezależnie która strona).
autor: ~M
Zorro, nie bronię tych Z UM, w żadnym wypadku,
w takim kraju żyjemy, takie mamy porypane prawo, przykre to, bardzo. Ja nie wiem jak po takiej sytuacji Drejer zachował swoje stanowisko, a może wiem, zdaje sobie sprawę czyim jest poplecznikiem. Akurat prawo pracy nie jest dla mnie tematem obcym więc taki wyrok mnie nie zaskoczył (chociaż po ostatnich wydarzeniach mogłoby być różnie i już nie byłbym taki pewien gdyby na przykład chodziło o kogoś z dobrej zmiany). Dobrze, że tu sąd był niezawisły, chociaż tu. Gratuluję odwagi. Zmiana jest konieczna, ale zmiana na kogos pro pis = zmiana na gorszę. Pani Andres, Pan Misnister, gdyby jeszcze był Prezydent to masakra. Powtórka z rozrywki razy milion.
autor: ~M
nie mniej jednak
przy takiej uroczystości jak odsłonięcie pomnika, niezależnie od naszych prywatnych poglądów i upodobań politycznych, w dobrym tonie było oficjalne zaproszenie władz miasta - jakie by nie były. Niestety nie każdego, nie wyłączając tych z górnej strefy, stać na kulturę i godne zachowanie. (..) Tym samym wracamy na właściwe tory tzn. do tematu przewodniego artykułu. Pozdrawiam,
autor: ~M
Do M: pełna zgoda
Gdyby to były normalne samorządowe władze, pełna zgoda, powinny być zaproszone. Ale te... mam pewność, że nie. Wymieniłem choćby przewodniczącego komisji budżetowo-finansowej, którego mi suwalki.info raczyło ocenzurować. Ciekawe, czy zadzwonił jakiś pierwszy sekretarz z połajanką, czy też sam zainteresowany. Jeżeli chodzi o wybory, mam nadzieję, że pojawią się kandydaci, na których warto będzie zagłosować. Jeszcze raz odradzam Renkiewicza. W razie wątpliwości, będę namawiał na wzięcie udziału w wyborach i oddanie głosu nieważnego.
autor: ~Zorro
Syndrom ślepy prowadzi ślepego ale "SWOJ" z kliki ma się dobrze w Suwałkach,Polsce C
Republika Szwagrów i Pociotek to jest esencja Suwałk Spytajcie się tych różnej maści wszystkich asów partyjnych ,całych tych miejscowych rodzinnych koterii,szwagrów i pociotek co już od wielu lat żyją jak pasożyty z nas podatników udając że na dobru publicznym im zależy. To są przebiegłe stada hipokrytów od grosza i stołków publicznych które co kilka lat się farbują dobrze aby tylko dalej kontrolować koryta ,korytka i stołki dla swojej sitwy a jeszcze potem przekazać te same stołki jako dziedziczne wiano swoim wnukom, prawnukom, kochankom czy nawet partnerom.To jest ten wszędobylski nepotyzm który już od dziesiątek lat niszczy to miasto i jego realne możliwości gospodarcze i dlatego pełna zgoda z osobnikiem Zorro że władza w Ratuszu i spółkach celowych uprawia prymitywną mitomanię na koszt podatnika i niewolnika suwalskiego . Szaber na groszu publicznym idzie w najlepsze w tej peryferyjnej mieścinie o szklanych domach . Na koniec, czas zapytać tych różnej maści "Asów" z miejscowej koterii ile w swoim życiu stworzyli miejsc pracy z własnej kieszeni i ilu z nich kiedykolwiek prowadziło jakakolwiek działalność gospodarczą aby zrozumieć z czego rodzi się pieniądz czyli dochód ? Mamy armię nierobów i cwaniaków w administracji państwowej i samorządowej w Polsce którzy tylko szabrują grosz podatnika i ta cały nepotyzm i szaber kosztuje w skali kraju ponad 50 miliardów złotych rocznie. To jest dopiero kręcenie lodów na nas podatnikach i Suwałki tutaj są w super krajowej lidzie,bo mamy tutaj "ekspertów" od wszystkiego i niczego.To jest bardzo smutny obraz tej całej lokalnej gospodarczej i politycznej suwalskiej rzeczywistości po 89 roku bo też nie jest tajemnicą jak tzn "suwalscy milionerzy" stali się milionerami po tzn przewałkach rodzinnych prywatyzacji za Lewandowskiego et cosortes z tego co wybudował Gierek dla Suwałk i mieszkańców.Kiedyś ktoś powiedział,po owocach ich poznacie .
autor: ~Polak Mały
Mamy wolność i wolny wybór.
Organizator zaprasza grono osób jakie chce i media jakie są mu przychylne. Mamy demokrację a więc i wolność wyboru. Zbrodni dokonali Rosjanie i zrusyfikowani Polacy. Dlaczego tego pomnika nie postawiono wcześniej? Przecież Polska jest wolna od 27 lat? Może te siły, które za tym stały zostały nie zaproszone na tę uroczystość? Potomkowie kontynuacji zdradzieckich interesów są i dziś. To takie wilki w owczej skórze.
autor: ~jajaja6
~jajaja6, weź ty się nie kompromituj
Organizator ma wolność zapraszania dowolnych osób, ale do swojego ogródka.
autor: ~Zenek
Po lucyferskich owoch ich poznacie
Pełna zgodna z osobnikiem jajaja6 dlaczego?? A dlatego,że ile mieszkańców Suwalszczyzny i Podlasia ma dokładną wiedzę na temat tzn Obławy Augustowskiej i kto w tym bestialskim mordzie na miejscowych patriotach brał czynny udział i nawet dowodził?? To jest pewnik że mordercy tych niewinnych patriotów i ich rodzin nadal żyją na Suwalszczynie i Podlasiu ,pod zmienionymi nazwiskami i nową kartą tzn matrioszki.I to jest ten fakt który ciągle blokuje ukazanie całej prawdy o tym bestialskim mordzie na miejscowych patriotach polskich. Poza gen.Sierowem wraz z Smierszem który dowodził tą akcją ilu ludzi wie że ojciec ambasadora w USA Sznepfta też brał czynny udział w mordzie ??? cytuję 12 lipca 1945 r. ponad 50 tys. sowieckich żołnierzy III Frontu Białoruskiego, głównie z 50. Armii, otoczyło teren o powierzchni 3,5 tys. km kw. Rosjanie otrzymali wsparcie pododdziałów 1. Praskiego Pułku Piechoty, którym dowodził por. Maksymilian Sznepf, oraz funkcjonariuszy powiatowego urzędu bezpieczeństwa i milicjantów z Suwałk i Augustowa. Rozkaz bojowy przeprowadzenia operacji 12-18 lipca podpisali gen. por. Fiodor Ozierow z 50. Armii, członek Rady Wojennej Mikołaj Ponomariow i szef sztabu gen. mjr Mikołaj Garnicz. Z ujawnionych przez rosyjskie MON raportów sztabu III Frontu Białoruskiego wynika, że 12-18 lipca 1945 r. zostało zatrzymanych 5416 osób, w tym 607 "bandytów". Z kolei z dokumentu skierowanego do naczelnika sztabu III Frontu Białoruskiego z 24 lipca 1945 r. wynika, że od 12 do 22 lipca zatrzymano 5696 osób. Nie ma pewności, ilu z tych, którzy zostali w areszcie, zostało zamordowanych. Pietrow uważa, że Sowieci zabili 575 osób - tyle spraw śledczych zachowało się w archiwum KGB. Rozstrzelaniem Polaków miał się zająć zespół operacyjny i batalion Zarządu Kontrwywiadu Smiersz III Frontu Białoruskiego. Całością operacji dowodzili zastępca szefa tej formacji gen. mjr Iwan Gorgonow i naczelnik Smiersz III Frontu Białoruskiego gen. por. Paweł Zieleninow.
autor: ~Polak Mały
do autor: ~jajaja6
Tak masz rację.Tylko miej na uwadze ,że do dnia dzisiejszego ci co kiedyś zwalczali ;solidarność; , demokrację - dziś co prawda w mniejszym stopniu ale jeszcze rządzą . Dla przykładu Suwałki, były funkcjonariusz byłych służb bezpieczeństwa PRL-u ,dziś młody zdrowy emeryt ,radny a w nagrodę prawdopodobnie za swoje ;dokonania; zatrudniany na etacie w MOPR JAKO INSPEKTOR. Dyrektorem tej placówki zatrudniającej go - jest jak sam się podaje ;wielki; były działacz solidarnościowy . Żeby ciekawiej było RM i Prezydent głosami większościowymi / oprócz PiS / wybierają tego byłego ;funkcjonarjusza byłej bezpieki; na przewodniczącego komisji finansowo-budżetowej RM SUWAŁK itp... więcej bym napisał ale i tak zaraz usuną ten zapis. CZY 27 LAT POLSKA JEST WOLNA - ODPOWIEDZ SOBIE SAM.
autor: ~solidar 80
PZPR---UW/KLD/AWS/PO oraz PLANTACJA ARBUZOWA/ZSL/PSL+ KLAKIERZY
Cytuję: Marian Młynarski 4 miesiące temu Właśnie istota rzeczy polega na tym, że gdy po wymordowaniu polskich elit przez Niemców i sowietów oraz po zdradzie Polski przez zachodnich aliantów, którzy oddali Polskę pod wpływy ZSRR - a Kraj Rad urządzał na części polskich ziem swój protektorat pod zmyłkowymi nazwami PL i (od 22.07.1952) PRL - to władzę powierzał tu swym agentom głównie narodowości chazarskiej, rosyjskiej, białoruskiej i ukraińskiej , przybierającym polskie nazwiska wybierane z herbarzy polskiej szlachty, a mającym odgrywać rolę Polaków, wiernie służącym nie Polsce, lecz ZSRR. Mój starszy kolega, Antoś M., który ukończył anglistykę na UW tuż przed wojną, nawiązał podczas studiów koleżeńskie stosunki z grupą Żydów. W r. 1939 "salwowali się" oni przed Niemcami ucieczką do ZSRR, natomiast Antoś na okres okupacji wrócił do swego zaścianka na Podlasie, gdzie utrzymywał się z udzielania prywatnych lekcji. Pewnego razu przyjechali do niego jego żydowscy koledzy. Wszyscy w mundurach oficerów - "kościuszkowców". Poprosili Antosia o herbarz, wyjaśniając mu, że nie wypada im, jako polskim oficerom, używać ich nazwisk mających niemieckie brzmienie. Wynotowali sobie nie tylko nazwiska, ale i historie szlacheckich rodów i odjechali. Niedługo jednak wrócili do Antosia. Znów po herbarz. Zdumionemu koledze wyjaśnili, że z inicjatywy "politycznej góry", trzeba wypełniać ankiety personalne, w których jest pytanie, czy zmieniało się nazwisko, a jeśli tak, to jak ono brzmiało. W rezultacie były Unterberg, który teraz nazywa się Podgórski, musiałby się "obnażyć". Jeśli jednak teraz nazwie się np. Górecki i poda, że - owszem - zmienił nazwisko z Podgórskiego, bo z tego przedrostka "Pod" był wyśmiewany, to wszystko będzie w porządku: czy tak, czy tak - będzie rdzennym Polakiem. Ja, rozpoczynając studia w r. 1948, otrzymałem miejsce w sali "Akademika", w której legalnie mieszkało nas 32 studentów, a prócz nich kilku "nielegalnych". W takim pokoju mowy być nie mogło o nauce. Poszedłem do "Bratniaka" z prośbą, aby mi przydzielono miejsce w mniejszym pokoju. Dano mi propozycję do "nie odrzucenia": Owszem, mogę otrzymać miejsce nawet w pokoju 3-osobowym, ale pod warunkiem, że będę pomagał w nauce 2 kolegom przyjętym nie po maturach i konkursowym egzaminie, jak ja, ale po... 6-miesięcznych kursach. Na moje zdziwienie otrzymałem odpowiedź, że "nie wszyscy mieli taką możliwość, jak ja, że mogłem zdać maturę". Pragnąc uzyskać miejsce w "3-jce", wolałem nie wyjaśniać, że mnie tej matury nikt nie podarował, lecz zdałem ją formalnie najpierw po nauce na tajnych kompletach, a potem w normalnym G i LO. Zgodziłem się. Moimi kolegami byli synowie partyjnych aktywistów, którzy mając "wschodnie korzenie" posiadali śladową orientację o polskości, ale już polskie nazwiska. Trzeba było się sporo napracować, aby przedmiot po przedmiocie, wykład po wykładzie, doprowadzać do ich świadomości. Za moją pracę nawet mnie polubili, bo każdy oddzielnie ostrzegł mnie przed drugim, żebym uważał, bo to funkcjonariusz tajnych służb; jeden cywilnych, drugi wojskowych. Czy jednak nie przyczynili się do tego, że przed końcowym egzaminem relegowano mnie z uczelni za to, że mój tata, który już nie żył, pracował kilkanaście lat w USA, czyli w państwie uznanym wtedy za wroga naszego "protektora"? Nie o to chodzi, że z lecz o to, że tacy "PODMIENIENIi" "inteligenci" objęli władzę w PL i PRL, a teraz już ich wnukowie mają często wpływ na polską rację stanu.
autor: ~Polak Mały
A czy to tak
trudno było upamiętnić ofiary Obławy Augustowskiej w czasie trwania kadencji obecnego Prezydenta ? dlaczego tego nie dokonano a teraz jątrzenie ? Słusznie, że nie zaproszono w końcu obejmuje urząd od 8 lat, co takiego zrobił w tej sprawie ? nic !
autor: ~suwalczanka26
Pomnik na rondzie!?
Pomnik to dobry pomysł . Wygląd ok i przesłanie moim zdaniem odpowiednie. Jednak ustawienie go na rondzie to ciśnie mi się zdanie jednego naukowca ,,Dwie rzeczy nie mają granic: Wszechświat i ludzka głupota głupota". Jak w tym miejscu można zadumać się na historią? Jak złożyć kwiatek czy zapalić znicz? A może specjalnie tak postawiono,a elity w czasie odsłonięcia zamknęły ruch i warta na rondzie stała,a teraz-nie ma dostępu.Znajoma jak jechała to zajęta sytuacją na drodze wcale pomnika nie zauważyła,ale zauważyła dużo kwiatów i myślała że był bardzo duży wypadek....
autor: ~Jarek
Kto ma prawo do pomnika, kto ma prawo do pamięci...
Przechodzimy kolejne dzieje zawłaszczania .Było fałszowanie historii, wyciszanie historii ,obecnie selekcjonowanie historii i zawłaszczanie historii. Kto jest spadkobiercą "Obławy Augustowskiej "? Kto ma prawo przed nią się prężyć i puszyć, kto ma prawo wstydzić i prosić o przebaczenie, a kto ma prawo nią grać politycznie..Na temat tych przemian można napisać traktat polityczny, ponieważ w kalejdoskopie tych zmian jak w soczewce skupia się prawda o nas samych.Jeżeli jest tak ,ze moja rodzina pod groźbą śmierci przechowywała partyzantów ,w tym przez 6 tygodni rannego Budźkę z Okręgu Zaboryszki i innym zbiegów z oflagu na równinach. Jeden stryj w AK ps Turol, skatowany przez Niemców w Szypliszkach do nieprzytomności i wyrzucony pod płotem, drugi w okresie powojennym przepłacił życiem. A ten rząd wydaje na mnie wyrok w sfingowanym procesie po trwających 8 lat wściekłych prowokacjach.To gdzie my jesteśmy? .O Gibach wiedziałam od 7. roku życia , kiedy nie było radia 5, nie było suwalki info, a to tym nawet myśleć nie było można.Obecnie nawet blokują umieszczenie komentarza , zobaczymy czy pójdzie.Pomnik stoi w naszych sercach, odsłonięty jeszcze w dzieciństwie i tego pomnika nikt nam nie zburzy.
autor: ~JMG
Zdaje się,
że obecna ekipa (prezydent Renkiewicz i jego poprzednik) rządzi miastem od 2002 r. W jaki sposób przez te 16 lat czcili pamięć o ofiarach Obławy Augustowskiej? Hm?
autor: ~Platon, a może Pluton
!!!!
To skandal a w czym ja jestem gorsza że nie wolno mi było wziąć udziału? To jest właśnie PiS a wy barany dalej głosujcie na tych czubków i odszczepieńców! pfu!
autor: ~kniazini
imię:
e-mail:
temat:
treść:

Wpisz kod widoczny powyżej
 

PARTNERZY© 2007-2019 Internet i Programowanie - Podlaski Serwis Informacyjny - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis mojepodlasie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników.
e-mail: redakcja@mojepodlasie.pl


statystyka