Google wszędzie w serwisie
 
 
 
   

Twoje konto

   
     
    Biuletyn informacyjny  
  
 

Jak zaplanować wydatki świąteczne żeby nie zbankrutować?

Święta Bożego Narodzenia to czas, w którym większość Polaków spędza miłe chwile z całą rodziną, przy zastawionym tradycyjnie stole. Wszystkie wydatki na święta mogą nadszarpnąć domowy budżet albo całkowicie go zrujnować. Jak zaplanować w takim przypadku wydatki na święta, aby nie zbankrutować?

Święta Bożego Narodzenia to czas, w którym większość Polaków spędza miłe chwile z całą rodziną, przy zastawionym tradycyjnie stole. Wszystkie wydatki na święta mogą nadszarpnąć domowy budżet albo całkowicie go zrujnować. Jak zaplanować w takim przypadku wydatki na święta, aby nie zbankrutować?

Tradycje świąteczne w Polsce
Grudzień to miesiąc, w którym wydajemy bardzo dużo - na organizację świąt Bożego Narodzenia oraz na prezenty. Zanim jeszcze opadną emocje związane ze świętami szykuje się kolejny wydatek - sylwester. Największe koszty w wielu domach pociągają zakupy prezentów. Wszystkie przygotowania do świąt niestety kosztują, zwłaszcza jeśli chcemy wyprawić wystawną Wigilię z 12 potrawami na stole oraz wręczyć każdemu cenny upominek.

Tradycja świąt Bożego Narodzenia jest piękna, ale skąd na to wszystko wziąć pieniądze? Jeśli zarabiamy niedużo i nie posiadamy oszczędności, pozostaje pożyczka lub kredyt. Na kredyt bankowy trzeba czekać często po kilka tygodni i przejść żmudną, wymagającą załatwienia wielu formalności, procedurę kredytową. Znacznie łatwiej i szybciej zaciągniemy pożyczkę w jednej z licznych firm pozabankowych. Z Łowcą Chwilówek » będziemy mogli wybrać pożyczkę od renomowanego, sprawdzonego pożyczkodawcy, a także skorzystać z oferty na pierwszą, darmową pożyczkę.

Szeroką ofertę takich pożyczek za darmo dla nowych klientów znajdziemy pod adresem www.lowcachwilowek.pl/darmowe-chwilowki » . Pamiętać należy przy tym, że pożyczka pozostanie darmowa, jeśli zostanie spłacona zgodnie z terminem wskazanym w umowie.

Planowanie wydatków
Kiedy wiemy już, jakim budżetem na święta możemy dysponować, czas na planowanie wydatków. Budżet świąteczny tworzą dochody własne, oszczędności oraz pożyczki - od przyjaciół, rodziny, od banków czy właśnie od wspominanych firm pożyczkowych, które w okresie przedświątecznym niejednokrotnie przygotowują bardzo atrakcyjne oferty pożyczkowe.

Wydatki podzielmy na trzy kategorie: żywność, dekoracje i ubrania oraz prezenty. Trudno powiedzieć, na jaki cel powinno być przeznaczone najwięcej pieniędzy. Trzeba oszacować, ile osób będzie na Wigilii w naszym domu, czy organizujemy spotkania rodzinne w dwa kolejne świąteczne dni, czy też idziemy do kogoś z wizytą. W pierwszym przypadku przy dużej liczbie gości, należy przygotować znacznie więcej jedzenia, co pociągnie za sobą wyższe koszty ogólne.

Najczęściej Polacy wydają po równo na prezenty i na żywność czy dekoracje związane ze świętami. Kupujemy sobie prezenty wartościowe, zwłaszcza dla najbliższych i dzieci. Prezent za 100 zł jest normą, choć są i takie domy, w których podarki mają symboliczny charakter, a najbardziej liczą się te, które sami wykonamy, niejednokrotnie razem z dziećmi.
...........................................................................................................................

© 2007-2019 Internet i Programowanie - Podlaski Serwis Informacyjny - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis mojepodlasie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników.
e-mail: redakcja@mojepodlasie.pl


statystyka