Google wszędzie w serwisie
 
 
 
   

Twoje konto

   
     
    Biuletyn informacyjny  
  
 

Jak kupować taniej w Internecie?

Zakupy przez Internet nie są już dla nas żadną nowością. Znamy na wylot portale aukcyjne i sklepy online. Ostatnio nawet coraz większym zainteresowaniem u nas cieszą się sklepy nie tylko z Polskie, ale i z innych krajów. Zakupy w sieci kuszą niższymi cenami. Co zrobić, żeby były jeszcze tańsze?

Paręnaście lat temu w Stanach Zjednoczonych powstał pomysł stworzenia systemu kuponów na zakupu w Internecie, podobnych do tych z papierowych gazetek reklamowych. Kupowanie online już wtedy było tam bardzo popularne, więc taka forma zniżek od razu stała się hitem. Parę lat kupony internetowe, zwane też kodami rabatowymi, przywędrowały do Polski. I również zyskują na popularności.

Coraz chętniej kupujemy przez Internet

Pamiętacie czasy, kiedy jedynym portalem do sprzedawania i kupowania w sieci było Allegro? Nieśmiałe początki zakupów online w Polsce przerodziły się w potężny biznes. Według ostatnich badań już prawie 70% z nas robi zakupy w sieci. A niemal każdy polski internauta miał choć raz styczność z takimi zakupami.

Nowe prawo i nowe sklepy

Tę tendencję zauważyły wreszcie jakiś czas temu polskie władze, które wprowadziły szereg praw regulujących handel online w Polsce ». Kiedyś spotykaliśmy się z przypadkami nieuczciwych sprzedawców, wysyłania pustych paczek czy uszkodzonych towarów, których nie sposób było zwrócić. Teraz takie problemy zdarzają się naprawdę bardzo rzadko.

Klienci sklepów internetowych mają na przykład prawo do zwrotu towaru bez podania jakiejkolwiek przyczyny w ciągu 14 dni. Ważne tylko, aby towar ten odesłać nieuszkodzony. Niektórzy sprzedawcy oferują nawet zwrot kosztów takiej wysyłki zwrotnej.

Popularność zakupów przez Internet w naszym kraju nie uszła także uwadze dużych sklepów, które coraz częściej otwierają swoje sklepy online. Pojawia się także coraz więcej sprzedawców, którzy działają tylko w sieci.

Cyfrowe kupony zniżkowe
 
Na fali tej popularności kilka lat temu w Polsce wprowadzono amerykański pomysł na internetowe kupony, czyli kody rabatowe. Rozwój technologii pozwolił na to, żeby korzystanie z nich było łatwe, a ich znalezienie nie zajmowało dużo czasu. Kupujący na specjalnej stronie znajduje kod zniżkowy, a potem wpisuje go na stronie sklepu.

Pierwszą taką stroną w Polsce były kodyrabatowe.pl, która później przerodziła się w serwis Picodi.com. Polska firma z Krakowa wprowadziła tę technologię już w 2008 roku, choć minęło trochę czasu, zanim kody stały się u nas popularne. Teraz praktycznie każdy sklep działający w Internecie oferuje takie zniżki. Także te duże marki. We wspomnianym serwisie znajdziecie promocje do H&M, Reserved, Deichmanna czy BonPrix »

Co dalej?

Technologia związana z zakupami cały czas idzie do przodu. Większa wygoda dla klientów to większy zarobek dla sprzedawców. Kody rabatowe przyjęły się, ponieważ poprawiają sytuację obu stron. Konsument płaci mniej za towary i usługi, a sprzedawca dzięki niższej cenie może sprzedać więcej. Jakie inne udogodnienia czekają nas w przyszłości?

Skoro do handlu w sieci włączyły się już prawie wszystkie duże sieci: sklepy odzieżowe, salony obuwnicze, sklepy z zabawkami, ze sprzętem sportowym, możemy liczyć na to, że będą starały się przyciągnąć jeszcze bardziej nowych klientów. Takie rzeczy jak programy lojalnościowe czy specjalne punkty dla kupujących online to już norma. Zobaczymy, na norma. Zobaczymy, na jakie pomysły wpadną jeszcze sprzedawcy.


...........................................................................................................................

© 2007-2018 Internet i Programowanie - Podlaski Serwis Informacyjny - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis mojepodlasie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników.
e-mail: redakcja@mojepodlasie.pl


statystyka