Google wszędzie w serwisie
 
 
 
   

Twoje konto

   
     
    Biuletyn informacyjny  
  
 

11 rzeczy, które warto mieć w samochodzie

O tym, że w samochodzie musi być apteczka pierwszej pomocy i gaśnica, wiedzą wszyscy kierowcy. Ostatecznie, każdy kurs prawa jazdy zapoznaje nas z listą rzeczy, bez których nie powinniśmy ruszać z parkingu. To jednak nie wszystko! Poniżej znajdziecie kilka dodatkowych pozycji, których wożenie nie jest obowiązkowe, ale za to przydatne!

O tym, że w samochodzie musi być apteczka pierwszej pomocy i gaśnica, wiedzą wszyscy kierowcy. Ostatecznie, każdy kurs prawa jazdy zapoznaje nas z listą rzeczy, bez których nie powinniśmy ruszać z parkingu. To jednak nie wszystko! Poniżej znajdziecie kilka dodatkowych pozycji, których wożenie nie jest obowiązkowe, ale za to przydatne!

Gaśnica czy apteczka to absolutne minimum, które pomaga poradzić sobie z sytuacjami ekstremalnymi, takimi jak wypadek na drodze. Może się wydawać, że z tym minimum w bagażniku jesteśmy gotowi na wszystko. A jednak, nieprzyjemne i nieoczekiwane trudności zdarzają się znacznie częściej niż poważne kolizje. Kilka dodatkowych przedmiotów zapakowanych do samochodu pomoże sobie z nimi poradzić!

Instrukcja obsługi samochodu
Oficjalny, dedykowany dla właściciela pojazdu “poradnik” to coś, co zawsze powinno być w samochodzie. To tutaj producent zawarł wszystkie informacje, których nie musisz pamiętać, ale do których musisz mieć łatwy dostęp w każdej chwili. Od podstawowych wiadomości na temat tego, jakie felgi » pasują do Twojego samochodu, do bardziej zaawansowanych parametrów technicznych - wszystko to jest w instrukcji. Nie zostawiaj jej w domu!

Klasyczna, drukowana mapa
Poleganie na GPS może okazać się zdradliwe. Na wypadek, gdy nawigacja się rozładuje, zepsuje lub straci zasięg, miej w samochodzie aktualną mapę miejsca, po którym podróżujesz.

Rękawice
Jeśli zajdzie potrzeba samodzielnej naprawy samochodu czy zmiany koła, warto mieć w samochodzie parę roboczych rękawic. Ochronią Cię one przed ciężko usuwalnym brudem, a nawet otarciami i zadrapaniami.

Latarka
Nieważne, czy musisz zajrzeć głęboko między samochodowe części, czy zmieniasz oponę w środku nocy. Dodatkowe źródło światła przyda się zawsze.

Taśma klejąca
Idealna do szybkich, nieskomplikowanych i prowizorycznych napraw, które mogą zaczekać, aż znajdziesz się w domu lub u mechanika.

Koc
Chory pasażer na tylnym siedzeniu czy nieoczekiwany postój na smaganym zimową wichurą poboczu - ciepły koc przyda się w mniej i bardziej oczekiwanych sytuacjach.

Pojemnik na paliwo
Zdarzyć się może, że bak wyschnie do ostatniej kropli, zanim dotrzesz na najbliższą stację benzynową. Wiele z nich oferuje kanistry za odpowiednią kaucją, ale lepiej jest mieć własny pojemnik na paliwo.

Kable rozruchowe
Akumulator może zbuntować się bez żadnego ostrzeżenia i w szczerym polu. Nie polegaj na dobroci i stopniu przygotowania przejeżdżających kierowców. Miej swoje własne kable zawsze w gotowości.

Ładowarka USB
Na wypadek telefonu rozładowanego dokładnie w momencie przebicia opony, warto mieć możliwość naładowania go w samochodzie.

Notatnik i długopis
Nigdy nie wiesz, kiedy trzeba będzie zapisać adres lub zanotować, jak dojechać do do celu. Co na papierze, to z głowy, więc zapisuj wszystko, o czym nie możesz zapomnieć.

Woda i przekąski
Nie wiadomo, czy nieoczekiwany, wielogodzinny postój nie zaskoczy się z dala od najmniejszego choćby sklepu. Również na wypadek utknięcia w korku na autostradzie, zapakuj do samochodu sporą ilość wody. Dobrze jest również pomyśleć o wysokoenergetycznych przekąskach, które pomogą przetrwać kilka godzin bez możliwości zjedzenia normalnego posiłku.

Nie myśl tylko o tym, co w samochodzie musisz mieć. Myśl o swoim komforcie w nawet najbardziej nieoczekiwanych sytuacjach. Może jest coś, co dopiszesz do naszej listy?
...........................................................................................................................

© 2007-2019 Internet i Programowanie - Podlaski Serwis Informacyjny - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis mojepodlasie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników.
e-mail: redakcja@mojepodlasie.pl


statystyka