Google wszędzie w serwisie
 
 
 
   

Twoje konto

   
     
    Biuletyn informacyjny  
  
 

Pożyczki krótkoterminowe - różnica w kosztach to nawet 1000 zł

Zastanawiasz się nad szybką pożyczką pozabankową przez internet? Zanim skusisz się wizją taniej oferty, ładnie ubranej w słowa w reklamie telewizyjnej, sprawdź czy konkurencja nie jest tańsza. Z pożyczkami krótkoterminowymi jest tak samo jak z kredytami, jedne są tańsze, a inne droższe, ale różnice w kosztach sięgają nawet kilkuset złotych przy wyższych kwotach.

Zastanawiasz się nad szybką pożyczką pozabankową przez internet? Zanim skusisz się wizją taniej oferty, ładnie ubranej w słowa w reklamie telewizyjnej, sprawdź czy konkurencja nie jest tańsza. Z pożyczkami krótkoterminowymi jest tak samo jak z kredytami, jedne są tańsze, a inne droższe, ale różnice w kosztach sięgają nawet kilkuset złotych przy wyższych kwotach.

Nie daj wpuścić się w maliny
Ustawa antylichwiarska miała nieco ostudzić rządzę zarabiania na biednych klientach, ale nie do końca tak się stało. Przed wejściem w życie ustawy, firmy pozabankowe zarabiały niemało na tzw. przedłużeniach spłaty. W niektórych firmach, termin mógł być przesuwany w nieskończoność, a pożyczka w tej samej kwocie wciąż czekała na spłatę. Skoro jednak ustawa antylichwiarska nałożyła limity na firmy pozabankowe, te zrezygnowały z opcji przedłużania okresu spłaty, ale odbiły to sobie, podnosząc koszt zaciągnięcia pożyczki. Nieliczne z firm nadal pozwalają klientowi na jedno czy dwa przesunięcia spłaty, oczywiście za opłatą. I pożyczki te są tańsze, gdyż firma musi liczyć się z tym, że klient będzie chciał przedłużyć termin, a tym samym łączny koszt nie może być wyższy niż obowiązujące limity. Warto zatem sprawdzać, czy firma ma w ofercie opcję przedłużenia, bo to znak, że będzie taniej.

Pożyczaj za darmo, pamiętając o warunkach!
Choć wraz z wejściem w życie ustawy antylichwiarskiej, przepowiadano szybką śmierć pożyczek 0%, to tak się nie stało. A wręcz przeciwnie, trwa walka o to, kto da więcej za darmo i na dłużej. Dlatego jeśli szukasz najtańszej pożyczki pozabankowej, to najlepszą opcją jest właśnie pożyczka » za zero złotych, najczęściej skierowana do nowych klientów. Zaciągając taką pożyczkę, trzeba pamiętać o jednym, aby faktycznie nie zapłacić za nią ani grosza, należy spłacić ją w terminie.

Porównywarki pożyczek pozabankowych wciąż mało doskonałe
Zdecydowanie łatwiej jest znaleźć najtańszy kredyt, korzystając z porównywarek w sieci, niż pożyczkę pozabankową. W ich przypadku najczęściej są to rankingi, w których brak kluczowych dla stałych klientów informacji, czyli kosztów - prowizji, oprocentowania i ewentualnie dodatkowych opłat. Większość firm ma w swojej ofercie pożyczkę 0% i to ona jest wyszczególniona w porównywarkach i rankingach. A stały klient firm pozabankowych musi się nieco bardziej nagimnastykować, by porównać poszczególne oferty. Nie pozostaje nic innego, jak samodzielne solidne ich zestawienie. A warto, bo różnice w kosztach są wysokie. Widać to już na przykładzie niedużych kwot, jak 1000 zł. Pomiędzy tańszą a droższą opcją, jest kilkadziesiąt złotych różnicy. A im wyższa kwota pożyczki, tym wyższe różnice. Możesz ot tak oddać swoje ciężko zarobione pieniądze bądź poświęcić trochę czasu na rozeznanie się na rynku pożyczkowym i wybrać najtańszą opcję.

Przerażająco wysokie RRSO nie ułatwia wyboru
Musisz porównać oferty, a wszędzie mówią, że RRSO jest najbardziej miarodajnym wskaźnikiem, ale nie przy pożyczkach krótkoterminowych. Poza tym porównywanie tak wysokich liczb, idących w setki i tysiące, nie należy do przyjemnych. Przy pożyczkach krótkoterminowych najłatwiej jest brać pod uwagę łączny koszt zobowiązania.

...........................................................................................................................

© 2007-2019 Internet i Programowanie - Podlaski Serwis Informacyjny - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis mojepodlasie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników.
e-mail: redakcja@mojepodlasie.pl


statystyka