Google wszędzie w serwisie
 
 
 
   

Twoje konto

   
     
    Biuletyn informacyjny  
  
 

Ubezpieczamy dom lub mieszkanie: Ile kosztuje polisa?

Ubezpieczenie domu lub mieszkania nie należy w większości przypadków do polis obowiązkowych, warto jednak rozważyć taką możliwość, ponieważ w razie zdarzenia, jest to nieocenione wsparcie finansowe dla poszkodowanego. Przy podejmowaniu decyzji bardzo często jako jeden z głównych czynników pojawia się kwestia finansowa. Ile kosztuje takie ubezpieczenie? Zastanawiamy się, co wpływa na cenę i jakich kwot można się spodziewać.

Ubezpieczenie domu lub mieszkania nie należy w większości przypadków do polis obowiązkowych, warto jednak rozważyć taką możliwość, ponieważ w razie zdarzenia, jest to nieocenione wsparcie finansowe dla poszkodowanego. Przy podejmowaniu decyzji bardzo często jako jeden z głównych czynników pojawia się kwestia finansowa. Ile kosztuje takie ubezpieczenie? Zastanawiamy się, co wpływa na cenę i jakich kwot można się spodziewać.

Polisa mieszkaniowa jest ubezpieczeniem, które doskonale się sprawdza w trudnych sytuacjach, które z jednej strony trudno przewidzieć, a z drugiej, trudno się na nie przygotować. Pożar, zalanie, uderzenie pioruna czy silna wichura, która niszczy dom, to zdarzenia, których nikt nie planuje, a ich wystąpienie pociąga za sobą nie tylko konieczność wprowadzenia napraw i sprzątania zniszczeń, ale również pociąga za sobą ogromne koszty i wydatki. Mało kto jest przygotowany na to, by nagle wyłożyć kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy złotych na wykonanie nieplanowanego remontu mieszkania, czy odkupienie sobie, zniszczonych przez nieszczęśliwe zdarzenie, sprzętów.

Jak przygotować się do zakupu ubezpieczenia?

Mając polisę mieszkaniową, wystarczy zgłosić nieszczęśliwe zdarzenie do towarzystwa ubezpieczeniowego, by otrzymać pieniądze niezbędne na wykonanie wszelkich koniecznych napraw i odzyskanie zniszczonych sprzętów.

Oczywiście, polisa jest tym lepsza i tym skuteczniejsza, im lepiej zostanie dopasowana do potrzeb, oczekiwań i możliwości finansowych klienta. Nie warto w tym miejscu oszczędzać i ograniczać się podczas projektowania swojego ubezpieczenia. Takie oszczędności bowiem bardzo dadzą się we znaki w chwili, gdy będzie trzeba wypłacać pieniądze z polisy.

Jeżeli chodzi o oszczędności i rozsądne projektowanie składki, to jest to możliwe jedynie wówczas, gdy starannie przemyśli się swoje potrzeby i oczekiwania i według nich stworzy dla siebie odpowiednie ubezpieczenie. Pakiet możliwości, form ochrony i dostępne zakresy można sprawdzić, gdy przeanalizuje się dostępne ubezpieczenia mieszkania (www.ubezpieczeniaonline.pl) w Internecie.

Koszt i zakres ubezpieczenia nieruchomości

Ubezpieczenie mieszkania można kupić już od ok. 100 złotych za cały rok ochrony. Warto jednak się zastanowić, co w tej kwocie będzie można uzyskać. Czy będzie to satysfakcjonująca ochrona i czy rzeczywiście zapewni taki poziom zabezpieczenia, jaki jest potrzebny w danej sytuacji? Żeby to ustalić, należy skonfrontować oferowany zakres ochrony z własnymi potrzebami i oczekiwaniami.

W pierwszej kolejności powinno się zwrócić uwagę na ochronę murów i stałych elementów. To ubezpieczenie, które odgrywa istotną rolę zarówno przy szkodach częściowych, jak i całkowitych. Dzięki niemu można z pieniędzy z ubezpieczenia przeprowadzić niezbędne remonty i wprowadzić konieczne naprawy zniszczeń, które powstały na skutek nieszczęśliwego zdarzenia.

Właśnie dlatego nie powinno się oszczędzać na tej formie ochrony. Jeżeli wybrana suma ubezpieczenia murów i stałych elementów będzie zbyt mała, odbudowanie czy wyremontowanie zniszczonego mieszkania lub domu nie będzie możliwe, bo zwyczajnie zabraknie na to środków.

Jeżeli jednak wybrana suma będzie równa wartości całej nieruchomości, to doprowadzenie jej do stanu sprzed zniszczeń nie powinno stanowić problemu. I tu właśnie pojawia się kwestia składki. Jeżeli suma ubezpieczenia będzie niska, to składka za tę polisę również nie będzie wysoka. Jeżeli jednak suma wzrośnie do odpowiedniego poziomu, nieco wyższa będzie składka konieczna do opłacenia.

Sprawdzając ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania na.www.ubezpieczeniaonline.pl warto również zwrócić uwagę na umowy dodatkowe, które pozwalają na objęcie ochroną wyposażenia, które znajduje się w domu, jak również budynków przydomowych, typu garaż lub altanka. O ile garaż i altanka nie zawsze muszą być ubezpieczone, bo też nie każdy je ma, o tyle ubezpieczenie ruchomości domowych powinno zawsze być dodatkowo dokupione. To oczywiście podniesie składkę i nie ma co liczyć na to, że zmieści się ona w 100 złotych. Koszt jednak będzie niewiele wyższy, a korzyści w razie ewentualnego zdarzenia znaczące.

Zatem to, ile kosztuje polisa zależne jest w dużym stopniu od wielu różnych czynników i szukając odpowiedniej polisy dla siebie, warto od razu wprowadzać do kalkulatora swoje prawdziwe dane. To pozwoli na uzyskanie rzetelnych i dopasowanych wyliczeń.


...........................................................................................................................

© 2007-2019 Internet i Programowanie - Podlaski Serwis Informacyjny - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis mojepodlasie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników.
e-mail: redakcja@mojepodlasie.pl


statystyka