Google wszędzie w serwisie
 
 
 
   

Twoje konto

   
     
    Biuletyn informacyjny  
  
 

Pożyczka w Suwałkach – gdzie najtaniej?

Nie każdy jest przygotowany na niespodziewane wydatki – wiele osób nie dysponuje na tyle dużymi oszczędnościami, żeby z miejsca zapłacić np. za naprawę auta, remont zalanego mieszkania czy zakup drogich leków. Skutecznym rozwiązaniem może być pożyczka – gdzie ją zaciągnąć najmniejszym kosztem w Malborku? Oto dostępne możliwości.

Nie każdy jest przygotowany na niespodziewane wydatki – wiele osób nie dysponuje na tyle dużymi oszczędnościami, żeby z miejsca zapłacić np. za naprawę auta, remont zalanego mieszkania czy zakup drogich leków. Skutecznym rozwiązaniem może być pożyczka – gdzie ją zaciągnąć najmniejszym kosztem w Malborku? Oto dostępne możliwości.

W banku najtaniej

Decydując się na zaciągnięcie pożyczki, chcesz to zrobić jak najmniejszym kosztem – to oczywiste i w pełni zrozumiałe. Nie ma przecież sensu płacić więcej, skoro można zapłacić mniej za ten sam produkt. Jeśli chodzi o koszty, najtańsze pożyczki w Suwałkach są dostępne w bankach. Ich rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) nie przekracza 20-30%, a to – jak się zaraz przekonamy – jest bardzo niewiele w porównaniu z pożyczkami innego rodzaju.

Załóżmy, że pożyczka ma opiewać na kwotę 5000 zł, a termin spłaty wynosi 12 miesięcy. Zaciągając ją w jednym z najpopularniejszych banków działających w Polsce, oddaje się łącznie 5550 zł, co oznacza, że koszt takiej pożyczki wynosi 10%. To naprawdę niewiele, jeśli porówna się oferty bankowe z pozabankowymi, jednak trzeba pamiętać, że dostęp do pożyczek bankowych jest mocno ograniczony i możliwy wyłącznie dla osób, które mogą udokumentować odpowiednio wysokie dochody.

Droższe, ale łatwiej dostępne pożyczki pozabankowe

Poza stosunkowo niskim kosztem zaletą pożyczek bankowych jest możliwość otrzymania dużej kwoty. Jej wysokość zależy od zdolności kredytowej, w związku z czym istnieje druga strona medalu, która polega na tym, że przy niskich zarobkach wniosek o pożyczkę zostanie odrzucony. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w firmach pozabankowych, takich jak np. Filarum, ponieważ wiele z nich nawet nie weryfikuje sytuacji finansowej klienta i sprawdza wyłącznie jego historię kredytową. Więcej na temat marki Filarum można przeczytać na stronie http://recenzjepozyczek.pl/recenzja-filarum/.

Mimo że w przypadku pożyczek pozabankowych weryfikacja powinna przebiec pomyślnie, jeśli nie widnieje się w bazach nierzetelnych dłużników i ma się pozytywną historię kredytową, to tego rodzaju oferty są bardzo drogie. Dość powiedzieć, że RRSO wielu z nich osiąga poziom kilkuset procent, np. 500% w skali roku, czyli 50 razy drożej niż w banku. Nic więc dziwnego, że specjaliści z serwisu recenzjepozyczek.pl radzą, aby koniecznie porównywać oferty i wybierać wyłącznie te najlepsze, czyli w praktyce najtańsze. Przy porównywaniu należy kierować się wspomnianym wskaźnikiem RRSO, ponieważ w ujęciu procentowym obejmuje on wszystkie możliwe koszty, którymi została objęta pożyczka.
...........................................................................................................................

© 2007-2019 Internet i Programowanie - Podlaski Serwis Informacyjny - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis mojepodlasie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników.
e-mail: redakcja@mojepodlasie.pl


statystyka