Google wszędzie w serwisie
 
 
 
   

Twoje konto

   
     
    Biuletyn informacyjny  
  
 

Zasłony jako ozdoba

Meble są bez wątpienia najważniejszym wyposażeniem każdego domu. Aby jednak wnętrze było bardziej komfortowe, wykorzystujemy różnego rodzaju tekstylia i dekoracje.

Meble są bez wątpienia najważniejszym wyposażeniem każdego domu. Aby jednak wnętrze było bardziej komfortowe, wykorzystujemy różnego rodzaju tekstylia i dekoracje.

W przypadku zasłon ich praktyczne zastosowanie jest jasne, ale z powodzeniem można wykorzystać je również jako element dekoracyjny. Obecnie producenci oferują zasłony z wielu materiałów, a ich różnorodność sprawia, że kolor i motyw można łatwo dopasować do każdego wnętrza. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby zastąpić je modną żaluzją lub roletą. W wyszukiwarkach internetowych, takich jak FAVI można łatwo porównać wzory i ceny zasłon, rolet i firanek z ponad 100 sklepów internetowych, dzięki czemu każdy z pewnością wybierze coś dla siebie.

Myśląc o zasłonach nie bierzmy pod uwagę wyłącznie okien. Np. zasłony drzwiowe świetnie oddzielą wejście na taras, albo kuchnię od jadalni. Są też niewymagające w utrzymaniu – nie trzeba ich prasować – po praniu, po prostu wieszamy je (jeszcze wilgotne) i są gotowe. W celu dłuższego zachowania ich czystości i świeżości możemy też przecierać je wilgotną szmatką.

Wybierając zasłony, warto posłużyć się dekoratorskimi sztuczkami, aby poprawić mankamenty pomieszczenia. Przy pomocy wzorów i kolorów skutecznie obniżymy lub podwyższymy optycznie sufit lub poszerzymy zbyt wąski pokój. Najprościej zrobić to przy pomocy odpowiedniego upięcia oraz pionowych i poziomych pasów. Ciekawy efekt uzyskamy również dobierając kolor zasłon ton w ton do ściany. W ten sposób ją wydłużymy, powiększając wizualnie przestrzeń.

Nie zapominajmy też o zaaranżowaniu i udekorowaniu okna w kuchni, które dzięki odpowiednim zasłonom może stać się najważniejszym i najciekawszym punktem pomieszczenia. Dzięki dodatkowym tkaninom podkreślimy domowy charakter oraz ciepły klimat. W tym wypadku najlepiej zdecydować się na zasłony sięgające do parapetu, które będą praktyczniejsze. Jeśli nasza kuchnia jest mała i ciemna, wprowadźmy do niej jasne barwy i tkaniny o rzadkim splocie, które wpuszczą łagodne promienie słońca. Postawmy na proste formy, zamiast upięć, które zbierają kurz i brud. Jeśli zależy nam na nowoczesnej aranżacji, możemy też wykorzystać minimalistyczne, ale nadal ciekawe żaluzje lub rolety.
...........................................................................................................................

© 2007-2019 Internet i Programowanie - Podlaski Serwis Informacyjny - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis mojepodlasie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników.
e-mail: redakcja@mojepodlasie.pl


statystyka